Uudis

Tulevane IT-minister Raul Siem Bolti ja e-hääletuse osas veel vastust ei anna

Väliskaubandus ning infotehnoloogiaminister Raul Siem.Foto: Rae vald

Peaminister Jüri Ratas esitab täna president Kersti Kaljulaidile ettepaneku praeguse väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karu ametist vabastamiseks ning ühtlasti esitab ettepaneku uueks ministriks nimetada siseminister Mart Helme senine nõunik Raul Siem.

Geeniusele antud põgusas usutluses kinnitas Siem, et ettepanek sellele kohale tehti talle nädalapäevad tagasi.

Siem ei soovinud öelda, kas riik peaks Bolti toetama

Tulevane väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem jäi täna keskpäeval Geeniusele antud telefoniintervjuus väga napisõnaliseks, kuid andis mõista, et on valmis kõiki tema tulevast ametikohta puudutavaid küsimusi lähiajal detailsemalt puudutama.

Küsimusele, millal tehti talle ettepanek ministrina ametisse astumiseks kasutas Siem sõnu nädalapäevad tagasi. Nõusolekut ei andnud ta kohe.

“Võtsin ikka mõtlemisaega ka. Arvan, et (otsus toim.) tuli mõistliku kiirusega,” ütles ta.

Sisulistele küsimustele vastamiseks, nagu näiteks, mida kavatseb ta ametist lahkuva ministriga võrreldes teisiti teha ei leidnud Siem hetkel aega.

Küsimuse peale, kas ta on valimistel osalenud e-hääletamise kaudu leidis ta, et see on hästi subjektiivne ja iga inimese isiklik otsus. Võimaliku riigipoolse toetuse osas Boltile leidis tulevane minister samuti, et sellele ei saa ta praegu vastata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.