Konkurendi sõnul sai Eesti piletiportaalist tasuta pileteid, firma sõnul on süüdistus fabritseeritud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Silverticketi veebileht. Foto: Geenius

Piletimüügi startup Ticketer süüdistab konkureerivat piletiplatvormi Silverticket selles, et viimase platvormilt sai turvavea tõttu ilma rahata pileteid väljastada. Silverticketi esindaja sõnul on süüdistused fabritseeritud ja alusetud.

Ticketer asutaja Priit Leesi sõnul jõudsid täna temani arendajatelt kuuldused, et Silverticketi platvormilt saab ilma pangalingis reaalset makset tegemata pileteid väljastama. “Tegime Silverticketi lehel 8-9 testi ja saime aru, et tegu pole üksiku anomaaliaga, vaid sisulise turvaprobleemiga,” rääkis Lees Geeniusele. Seejärel võttis ta ühendust sündmuse korraldajatega, kelle pileteid ta väidetavalt fabritseeris ning andis märku, et need tehingud ei ole tagatud maksega ning palus korraldajatel piletid tühistada.

Lees esitas ka oma tegevuse tõestuseks ekraanipildid, mis näisid usutavad, kuid toimetusel ei õnnestunud turvavea ehtsust kontrollida, kuna Silverticketi veebileht on täna kättesaamatu.

Silverticketi esindaja rõhutas, et tegu on nende firma mainet kahjustava tegevuse ja fabritseeritud süüdistustega ning lubas reedel pikema avalduse esitada.

Ilma makstama piletite väljastamine

Leesi ekraanipiltidelt on näha, kuidas Silverticketi keskkonnas saab soovitud piletid valida ja siis suunduda internetipanka nende eest maksma. Paari klikiga on aga brauserist võimalik leida tagasipöördumise aadress, kuhu klient peaks pärast internetipanka jõudma. Kui nüüd klient reaalselt internetipangas käigu vahele jätab ja suundub otse tagasipöördumise aadressile, väljastab Silverticketi süsteem talle ikka piletid, justkui oleks tegu reaalse ostuga.

Lees kirjutas sotsiaalvõrgustikku ka omapoolse pikema kirjelduse ja kommentaari juhtunust.

Silverticket on väikse turuosaga piletimüügi platvorm, milles müüdavate ürituste mastaap on näiteks “Vallaliste pidu” või instagrammer Bianca üritus Kultuurikatlas, “A-festival” GenKlubis ja Eesti leiva päev ja sügislaat Vabaõhumuuseumis.

Küll aga on firma edukalt investoritelt raha kaasanud. Funderbeam ühisrahastuse kaudu kaasas Silverticket tänavu suvel 118 000 dollarit.

Täiendatud 16:10: muudetud artikli pealkirja ja juhtlõiku seoses Silverticketi esindaja kommentaariga.

Täiendatud 20:50: täpsustatud Priit Leesi kommentaari tegevuse kohta vea avastamise järel.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.