Twitteris levivad väited: Bolt tõstab sõitude hinda, kui telefonil on vähe akut järel

Bolti autoFoto: Postimees/Scanpix

Twitteris levib info, mille kohaselt tõstab kodumaine taksoäpp Bolt sõitude hinda, kui tellimust esitatakse telefonilt, millel on vähe akut järel. Väite esitaja sõnul edastavad Androidi ja iOSi rakendusliidesed (API-d) äpile info aku täituvuse kohta ning selle põhjal muudavad Bolt ja Uber teenuse hinda.

Twitteris end heade uudiste toojaks nimetav kasutaja Doxologist väidab veel sedagi, et aku iga 25% vähenemise järel lähevad Bolti ja Uberi sõidud kallimaks. Väite esitaja ei ole oma seisukohta kuidagi tõendanud. Bolti pressiesindaja sõnul ei vasta esitatud väide tõele.

Geenius ei suutnud probleemi tuvastada

Geenius katsetas Twitteris väidetut ka toimetuses ning meil ei õnnestunud olukorda taasesitada ehk täpselt samadelt kontodelt analoogset tellimust esitades, kuid seda erinevalt telefonidelt tehes oli sõidu hind täpselt sama. Isegi kui ühe telefoni aku lasime võimalikult miinimumi jäi hind 100% aku täituvusega telefoniga võrreldes samaks.

Bolti pressiesindaja Karin Kase kinnitusel aku täituvus, telefoni mark ega mudel Bolti sõidu hinda ei mõjuta, kuid erandjuhul võib hinda mõjutada see, milline operatsioonisüsteem kellelgi telefonis on. Seda seetõttu, et mõnikord jõuavad rakenduse uuendused ühte operatsioonisüsteemi kiiremini kui teise.

Operatsioonisüsteemi erinevusest tulenevale hinnaerinevusele pööras tänavu märtsis tähelepanu ka Geenius, kui meie test näitas, et iPhone’i kasutajad maksavad sama sõidu eest Androidi kasutajatest Boltis rohkem.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.