Uudis

Ühe mehe lugu sellest, milline on tema Tesla peale korralikku kasutamist

tesla_enne_sasman.jpeg

Kui keegi otsustab endale 100 000 dollari väärtuses auto soetada, siis võiks justkui eeldada, et sellega käiakse väga ettevaatlikult ringi. Ennast Tesla eksperimenteerijaks nimetav ameeriklane Steve Sasmanikäitus aga vastupidiselt ning räägib oma loo, milline on tema Tesla Model S peale 160 000 kilomeetri läbimist ning korralikku kasutamist.

Kokku on auto Sasmanil olnud kaks aastat. Praeguseks on autoga läbitud lisaks suurele kilometraažile ka 500 Uberi sõitu, autot on välja renditud võõrastele inimestele internetis ning selles on ööbinud ajakirjanikud.

Uberit kasutas Sasman kahe aasta pikkuse kasutusperioodi vältel selleks, et auto parandamisega kaasnevaid kulusid katta.

Lisaks Uberi sõitudele rentis mees enda autot välja kui “maailma kiireimat hotelli”, mis tähendab seda, et Sasman pani üles kuulutuse majutusportaali AirBnb ning lasi autos ööbida ka kahel autoajakirjanikul 85 ja 385 dollari eest.

Seejärel võttis mees ette reisi läbi Ameerika Ühendriikide 48 osariigi ning lisaks sellele käis Sasman läbi ka Kanada. Kokku võttis sõit aega neli ja pool kuud ning läbitud sai selle aja sees 44 000 kilomeetrit.

Peale ringreisi hakkas Sasman enda autot välja rentima portaalis Turo.com, mis on idee poolest AirBnb autode jaoks. Maksad inimesele raha ja saad kasutada tema autot.

Kulud

Kulude poole pealt toob Sasman välja järgmist:

Kokku kulus tal Tesla ostmiseks 79 000 dollarit ning auto oli kasutatud ning sellega oli läbitud 56 000 kilomeetrit.

Regulaarsete igaastaste kulude peale nagu rehvivahetus ja hooldus kulus 2300 dollarit.

Juhuslikele parandustele kulus 1500 dollarit.

Seega kokku paranduste ja hoolduse peale kulus Sasmanil 3800 dollarit ning seda olukorras, kus mees läbis autoga aasta jooksul 100 000 kilomeetrit, mida tavaliselt läbitakse autodega umbes 5 aasta jooksul.

Auto pidas vastu väga hästi

Kogu kogemuse võtab Sasman kokku selliselt, et Tesla pidas vastu väga hästi. Enamik mehe Uberi sõitjatest olid üllatunud kuuldes, et auto on 4 aastat vana. Mehe sõnul on auto mõnest kohast kahjustada saanud, kuid see ei ole midagi erilist auto kohta, mis on läbinud üle 160 000 kilomeetri.

Steve Sasman

Steve Sasman

Steve Sasman

Fotod: Steve Sasman

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.