Uudis

USA suured tehnoloogiafirmad leppisid EL-iga kokku vihakõne eemaldamises

apps_pixelkult_pixabay.jpg

Ameerika Ühendriikide suured tehnoloogiafirmad Facebook, Google, Twitter ja Microsoft leppisid Euroopa Liiduga kokku käitumisnormid (code of conduct), et edaspidi eemaldatakse vihakõne sisaldavad postitused firmade suhtlusvõrgustikest 24 tunni jooksul pärast sissekande kohta teavituse saamist.

Kokkuleppe põhjuseks tõi Euroopa Komisjon teisipäeval avaldatud teates asjaolu, et lisaks eraldiseisvates riikides kehtivatele vihakõne reguleerivatele seadustele on vaja ka suhtlusvõrgustike abi vihakõne eemaldamiseks.

Kokkulepe sündis hiljuti Pariisis ja Brüsselis aset leidnud terrorirünnakute valguses, kus ründajad kasutasid suhtlusvõrgustikke enda ideede levitamiseks. Tehnoloogiafirmade sõnul saab vihakõne ja eneseväljendusvabaduse vahele sobiva tasakaalu leidmine olema keeruline.

Twitter on teatanud, et plaanib lasta säutsudel vabalt edasi voolata, kuid nende sõnul on siiski selge piir eneseväljendusvabaduse ja postituste vahel, mis selgelt kutsuvad esile viha ja vägivalda.

Paljud Twitteri-kasutajad aga samamoodi ei arva. Pärast kokkuleppe avalikustamist võis leida Twitteri trending kategooriast märksõna #IStandforHateSpeech, kus inimesed avaldasid kokkuleppe suhtes kriitikat.

Avafoto: Pixelkult

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.