Uus nutikell avalikkuse ees: Forerunner 165 on Garmini soodsaim AMOLED-ekraaniga spordikell

Garmin forerunner 165
Garmin tegi mõistliku hinnaga spordikella.Foto: Garmin

Eelmisel kevadel tõi Garmin müügile oma esimesed AMOLED-ekraaniga peamiselt jooksjatele suunatud spordikellad. Kuigi siis tutvustatud Forerunner 265 on väga hea ja sai ka meilt kiita, on see ka päris kallis kell. Nüüd tutvustas Garmin Forerunneri perekonna uut ja soodsamat liiget Forerunner 165, mis pakub soodsama hinna eest üllatavalt palju.

Forerunner 165 on saadaval ühes suuruses. Kellal on 1,2-tollise läbimõõduga ja 390×390-pikslise eraldusvõimega ekraan ning 43 mm korpus. Tugevdatud plastist korpus teeb kella kergeks, koos silkoonrihmaga kaalub see kõigest 39 grammi. Kella rihma laius on standardne 20 mm.

Ekraani kaitseb tugevdatud klaas, aga see ei ole nii tugev kui kallimatel mudelitel. Klaas on nüüd ühetasane ja seda on lihtsam kaitsta kui kumerat klaasi. Kella aku kestab nutikella režiimis kuni 11 päeva ning alati sees režiimis ekraaniga kuni 4 päeva. Sarnaselt kallimate Forerunneri seeria kelladega on sel kellal nii puutetundlik ekraan kui 5 füüsilist nuppu.

Garmini Connect IQ poest saab alla laadida erinevaid sihverplaate ja äppe. Olemas on ka Garmin Pay viipemaksete tugi. 50 eurot rohkem maksval Music-versioonil on 4 GB salvestusmälu, milles osa on küll operatsioonisüsteemi poolt kasutusel, aga siiski piisab sellest ligikaudu 300 muusikapala salvestamiseks. Music-versioonile saab arvutist laadida oma muusikat või kasutada võrguühenduseta režiimis muusikaäppe, näiteks Spotifyd ja Amazon Musicut. Sarnaselt teiste Garmini kelladega saab selle ühendada nii Androidiga telefonidega kui ka iPhone’idega.

Hinna nimel tehtud kompromissid on mõistlikud

Hinda aitab soodsana hoida veidi vanem neljanda põlvkonna pulsiandur Elevate, mis toetab ka vere hapnikusisalduse mõõtmist. Sama andur oli kasutusel ka eelmise aasta kallimatel mudelitel. Erinevalt kallimatest kelladest on siin kasutusel ühesageduslik GPS, mis on siiski piisavalt täpne. Alles on ka baromeetriline altimeeter ehk õhurõhupõhine kõrgusemõõtja.

Selle asemel, et kirjeldada kõike seda, mida Forerunner 165 pakub, tasub keskenduda sellele, millest on soodsa hinna nimel loobutud. Garmini uus soodne kell on omadustelt üsna sarnane kallima mudeliga, kuid loobutud on mõnest lisavõimalusest. Puudu on kallimatelt kelladelt tuntud treeningvalmiduse skoori arvutamine. See on aga vajalik vaid neile, kes tegelevad spordiga intensiivselt, ning selle sihtrühma jaoks on mõeldud Garmini kallimad spordikellad. Treeningust taastumiseks kuluva aja arvutamine on aga olemas.

Samuti ei toeta kell jalgratta jõumõõtjaid, aga teiste väliste andurite tugi on alles. Forerunner 165 salvestab ka detailseid jooksudünaamika andmeid ilma välist andurit kasutamata. Kellal on kallimatest mudelitest väiksem spordirežiimide valik. Kõige olulisematest spordirežiimidest on puudu triatlonirežiim ning erinevad suusa- ja lumelauaprofiilid.

Forerunner 165 sobib hästi pühapäevasportlastele ja neile, kes tegelevad jooksmise või rattasõiduga, kuid ei vaja regulaarset treeninguks valmisoleku arvutamist. Garmin Forerunner 165 tavaversiooni hind on 279 eurot ning Music-versiooni hind 329 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.