Välisministeerium lisab “Reisi targalt” äppi hädaolukorra funktsiooni

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
reisi_targalt.jpg
Reisi Targalt mobiiliäpp.Foto: Geenius Meedia/Ronald Liive

Välisministeeriumi mobiilirakendusest "Reisi targalt" onvalmimas uus versioon, kuhu lisatakse võimalus reisijal hädaolukorras märku anda, et temaga on kõik korras.

Juba neli aastat tagasi valmis välisministeeriumi tellimusel mobiilirakendus „Reisi targalt“. Äpi abil saab infot olukorra kohta reisisihiks valitud riigi kohta ning nõuandeid, mida teha hätta sattumisel.

Lisaks saab äpi kaudu anda välisministeeriumile teada, kuhu ja millal reisitakse.Viimast funktsiooni kasutades saab ministeeriumile jätta kõige otsemad kontaktid, mille kaudu saab hädaolukorra puhul inimesega kiiresti ühendust võtta.

Uus võimalus: "minuga on kõik korras"

Välisministeeriumi meedianõuniku Sandra Kamilova sõnul on äpist valmimas uus versioon, kuhu lisatakse senisest nutikamaid lahendusi."Arendamisel on funktsioon, et kasutaja saaks rakendusest teada anda, et vastaval reisil on temaga kõik korras. Uuendus peaks käesolev kuu jooksul jõudma," teatas Kamilova.

Sarnane funktsioon on hetkel kättesaadav Facebooki kasutajatele ning kannab nimeSafety Check. Uue funktsiooni lisamine annab ministeeriumile võimaluse saata äppi omavatele inimestele küsimus, kus päritakse, kas nendega on kõik korras. Vastavalt äpis vastatule oskab välisministeerium oma tööd paremini ning kiiremini kordineerida.

Kamilova sõnul esitas ministeerium uuendatud funktsionaalsusega äpi tellimuse maikuus. "Viimase aja sündmused ei olnud selle ajendiks, küll aga kinnitasid, et vajadus sellise teenuse järgi on olemas."

Iga kuu 200 kasutajat

Alates 2012. aasta juunikuust on„Reisi targalt“ äppi Androidi seadmetele laetud alla 7643 korda, keskmiselt on äpil igakuiselt 200 aktiivset kasutajat. Kuna Apple kuvab App Store'i statistikat teistmoodi, siis Apple'i seadmete puhul on näha statistika vaid alates 2015. aasta maikuust, millest saadik on äppi õunaseadmetesse laetud alla 1024 korral.

"Rakendusest registreerimiste arv ühes päevas jääb keskmiselt viie ja kümne registreerimise vahele. Lisaks äpile saab registreeruda ka meie kodulehel. Eile (1.08) oli kokku 172 registreerimist (koos veebilehel täidetud vormidega), tavaline päeva keskmine jääb 50-100 ringi, kuid kõik sõltub hooajast," sõnas Kamilova.

Äpi loomisest saadik on välisministeerium selle arendusse investeerinud 5940 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.