Võltsitud FaceAppi rakendus nakatab ohvrite seadmeid reklaamidega

Mitteametlikust kohast rakendust alla tõmmates ole ettevaatlik.Foto: Scanpix

Kaspersky tuvastas võltsrakenduse, mis on loodud selleks, et panna kasutajaid arvama, et see on FaceAppi ametlik versioon, ent tegelikult nakatab ohvrite seadmeid MobiDashiks nimetatud reklaammooduliga.

Pärast seda, kui rakendus on mitteametlikest allikatest alla laaditud ja installitud, imiteerib see viga ja hiljem kustub automaatselt. Pärast seda jääb kahjutoov moodul märkamatult kasutaja seadmesse, näidates reklaame.

Kaspersky andmetel on umbes 500 unikaalset kasutajat selle probleemiga kokku puutunud viimasel kahel päeval, sealjuures on esimesed tuvastamise juhtumid kuupäevaga 7. juuli. Identifitseeriti peaaegu 800 erinevat moodulimodifikatsiooni.

“Inimesed, kes on MobiDashi taga, esitavad sageli oma reklaammooduleid populaarsete rakenduste ja teenustena. See tähendab, et FaceAppi võltsversiooni aktiivsus võib kasvada, eriti kui me räägime sadadest sihtmärkidest mõne päeva jooksul. Me kutsume kasutajaid üles mitte laadima rakendusi mitteametlikest allikatest ja installima oma seadmetesse kahju vältimiseks kaitselahendusi,” märgib Kaspersky turvaanalüütik Igor Golovin.

Kaspersky tooted tuvastavad ja blokeerivad ohu mitteviirusena (not-a-virus):HEUR: AdWare.AndroidOS.Mobidash.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.