Windows sai suure uuenduse, siin on kuus huvitavamat muutust

Microsoft tõi välja Windows 10 suure uuenduse ehk May 2019 update, kus on tehtud kümnete kaupa suuremaid ja väiksemaid muudatusi sellesse, kuidas Windows välja näeb ja toimib. Siin on valik neist.

Uuendust ei laeta arvutisse automaatselt, vaid seda peab minema ise Settings rakendusest uuenduste alt küsima. Kui kõik eelnevad vajalikud uuendused on installitud, peakski arvuti ka seda välja pakkuma. Kui ei paku, siis võib juhtuda, et tekib sinna valikusse hiljem, sest uuendust ei saa kõik arvutid korraga, vaid järk-järgult.

1. Uus heledam väljanägemine

Kui nutitelefonide maailmas teevad kõik tumedaid režiime, siis Microsoft on otsustanud Windows 10-ga kaasa panna uue, heledama režiimi. On rõõmsam ja isegi uus taustapilt on leitud sellega sobima. Kellel see pärast uuendust juba vaikimisi sisse lülitatud ei ole, võib teha töölaual parema hiirenupuga klõpsu ning valida Personalize -> Themes -> Windows (light).

2. Windows Sandbox

Neile, kellel on tööks või hobiks vajalik internetist faile alla laadida ja neid siis käivitada, on kindlasti abiks uus Sandbox võimalus, mis lubab rakendusi käivitada liivakastirežiimis. See on saadaval Windows 10 Professional kasutajatele ja tuleb “Turn Windows features on or off” alt sisse lülitada, aga pärast seda saab Sandbox rakenduse käivitada. Tegemist on isoleeritud virtuaal-Windowsiga, mille konteineri sisu pärast sessiooni lõppu hävitatakse.

3. Salvestusmahtude leht on uuendatud

Settings rakenduses on uuenduskuuri läbinud kõvakettaruumi näitav Storage alajaotus. Sealt saab kena ülevaate, kuhu ruum kulub ning minna ebavajalikke faile ka kustutama.

4. Tamper Protection

Turvauuendustest on märkimist väärt uus Tamper Protection. Kui see sisse lülitada (Windows Security -> Virus & Threat Protection -> Virus & Threat Protection Settings), ei luba Windows rakendustel taustal paljusid olulisi turvaseadeid muuta. Kui mõnel rakendusel vaja midagi muuta on, pead minema seda ise käsitsi tegema.

5. Sisseehitatud rakenduste eemaldamine

Microsoft lubab nüüd eemaldada ehk päriselt uninstallida suuremat hulka sisseehitatud rakendusi nagu Groove Music, Mail, kalender, Movies & TV, kalkulaator, uus Paint 3D rakendus, ja 3D Viewer.

6. Rakendused ka virtuaalreaalsuses

Kellel on Microsoft HoloLens või mõni muu virtuaal- või segareaalsuse komplekt, saab juba mõnda aega Windowsi kasutada ka virtuaalmaailmas. Uus asi on aga see, et virtuaalreaalsuses töötavad kõik Windowsi rakendused ehk ka vanad klassikalised töölauarakendused.

Uuendusi on tegelikult veel väga palju, hea nimekirja koos kirjeldustega leiab siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.