Sisuturundus

Vaata otseülekannet: 30 000 Baltikumi elanikku saavad tasuta oma IT-teadmisi täiendada ja minna ettevõtetesse virtuaalpraktikale

Lisaks teoreetilistele koolitustele on kavas pakkuda tuhandetele inimestele virtuaalset praktikavõimalust Balti riikide ettevõtetes ja organisatsioonides.Foto: Shutterstock

Tule kuulama ja vaatama projekti “Baltic Virtual Practices” virtuaalset avaüritust 7. oktoobril kell 13.00. Sündmus kantakse üle Facebookis ja arutelu saab jälgida ka Digigeeniuse portaalis ning Digigeeniuse Facebookis.

Tegu on Läti Infotehnoloogia Assotsiatsiooni (LIKTA) laiaulatusliku koostööprojektiga, mille raames on lähemate kuude jooksul plaanis anda 30 000 Balti riikide elanikule esmased oskused digitaalsest andmeanalüüsist, programmeerimiskeelest Python, Microsoft 365 pilveteenustest ja paljust muustki.

Koostöös Estonian Business Schooli, Läti Ülikooli, Vilniuse Majandusülikooli ja Microsoftiga korraldab LIKTA lähemate kuude jooksul virtuaalseid koolitusi nii eesti, läti, leedu kui inglise keeles. Lisaks teoreetilistele koolitustele on kavas pakkuda tuhandetele inimestele virtuaalset praktikavõimalust Balti riikide ettevõtetes ja organisatsioonides.

Digiajastul on nii inimeste, ettevõtete kui riikide majanduste jaoks digioskuste arendamine konkurentsivõime aluseks. Me vajame põhjalikumaid teadmisi andmeanalüüsist, pilveteenustest ja programmeerimisest. Rahvusvaheline kaugtöö kogemus näeb samuti CVs päris hea välja.

Balti riikide elanikud peavad ka ise IT-teadmiste arendamist tähtsaks. Värske SolidData uuringu kohaselt on 67,5% lätlastest, 60.6% eestlastest ja 58,9% leedulastest mõnele ametikohale kandideerides oodatud vähemalt elementaarseid IT-oskusi: Microsofti programmide kasutamist, internetiotsingute tegemist ja e-allkirjade andmist. Spetsiifilisemaid IT-teadmisi, näiteks äri- ja andmeanalüüsioskusi, äppide arendamist või Microsoft 365 haldustarkvara kasutamist, on oodatud 15%-lt eestlastest, 11,5%-lt leedulastest ja 11,3%-lt lätlastest.

Avaüritusel räägitakse täpsemalt värskest uuringust, kus Baltikumi elanikud annavad hinnangu oma digioskustele, nende oskuste majanduslikust olulisusest ning tutvustatakse kokkuvõtlikult kogu projekti. Sõna saavad ka inimesed, kes juba kursustel on osalenud. Kõik ürituse kuulajad-vaatajad saavad oma küsimusi esitada. Tule kuulama!

Kogu projekti kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.