Sisuturundus

Blipp! Kauaoodatud Google Pay on nüüd Eestis kohal

Swedbank oli Eestis esimene pank, kes tõi eelmise aasta detsembris oma klientideni Apple Pay makselahenduse. Nii avanes võimalus mobiilseteks makseteks Apple’i toodete kasutajatele. Androidi kasutajad said mobiilseid makseid teha juba oluliselt varem – alates 2018. aasta septembrist. Nüüd lisandub Androidi kasutajatele ka Google Pay makselahendus.

Mis on Google Pay?

Google Pay on digitaalne rahakott ja veebipõhine maksesüsteem. Sarnaselt Swedbanki enda Androidi mobiiliäpiga on Google Pay välja töötatud nii telefoniga viipemaksete tegemiseks kui ka rakendusesisesteks ostudeks. Esialgu saavad Google Pay kasutajad makseid teha Android-telefoniga, tulevikus ka tahvelarvuti ja nutikellaga.

Google Pay ja Swedbanki mobiilirakendus – mis neil vahet on?

Google Pay makselahendus töötab Google’i, Mastercardi ja Swedbanki koostööna. Mobiilsete viipemaksete võimalus lisandub ka nendele Androidi telefonidele, millel ei ole sõrmejäljelugejat või näotuvastusandurit ning millega senini ei olnud võimalik mobiilseid makseid teha.

Esialgu saavad nii era- kui ka ärikliendid liita oma kaardi Google Pay makselahendusega Swedbanki äpis, tulevikus laienevad võimalused veel. Näiteks lisandub võimalus teha rakendusesiseseid oste teistes rakendustes, kus on ühe makselahendusena ära toodud Google Pay. Olenevalt telefonimudelist võib mobiiliga makse tegemiseks kuluv aeg muutuda veel lühemaks.

Kuidas kasutusele võtta?

Google Pay saad Swedbanki era- või ärikliendina aktiveerida, kui oled Androidi kasutaja. Ava Swedbanki äpp > Kaardid > vali oma Mastercardi logoga pangakaart > Kaardi seadetes keri allapoole, kuni näed valikut Google Pay > vajuta nupule „Add to G Pay“. Valmis!

Mis on Blipp!?

Blipp! on see hääl, mida teeb makseterminal, kui maksad oma mobiiliga, kasutades Google Pay lahendust. Kiirelt, mugavalt ja turvaliselt!

Kuidas maksta Google Payga?

Tee telefon lukust lahti, aseta seade makseterminali lähedale – Blipp! Makstud!

Rohkem infot Google Pay kohta leiad www.swedbank.ee/googlepay.

Google Pay kasutuselevõtt on järgmine samm igapäevaste pangateenuste lihtsamaks ja mugavamaks muutmisel. Teiste Swedbanki hiljuti kasutusele võetud igapäevapanganduse lahenduste hulgas on biomeetriline sisselogimine, Rahakoguja ja võimalus teha Swedbanki äpis makseid telefoninumbri põhjal.

Google Pay on Google LLC kaubamärk. Finantsteenuseid pakub Swedbank AS. Tutvu tingimustega ja küsi nõu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.