Sisuturundus

Ekspert annab nõu: 5 nutikat lahendust lihtsamaks õppimiseks

Nutiseadmed aitavad õpilastel ja üliõpilastel õppimise palju tõhusamaks muuta: kui erinevad seadmed omavahel ühendada, saab dokumente väga lihtsalt jagada.

Sertifitseeritud Apple’i süsteemiinsener Andrej Michailov annab nõu, millised nutiseadmed õpilasele valida ja kuidas nende kõiki võimalusi maksimaalselt ära kasutada.

1. Kõik seadmed töötavad ühtsena

Parim valik õpilaste jaoks on üks operatsioonisüsteem ja ühes ‘’ökosüsteemis’’ töötavad seadmed. Nii täiendavad seadmed üksteist pidevalt ning suheldes ja õppides saavad õpilased kasutada erinevaid kasulikke funktsioone.

Näiteks kui keskkooliõpilasel või üliõpilasel on iPhone, sobib MacBooki sülearvuti sinna juurde väga hästi. Koos töötades saavutavad need seadmed palju rohkem kui eraldi: nende ühenduvus annab rohkem võimalusi ja aitab ülesanded veelgi kiiremini ja tõhusamalt tehtud saada.

Michailovi sõnul on Apple’i seadmete ühise ‘’ökosüsteemi’’ üks suurimaid eeliseid andmete ja failide sujuv sünkroniseerimine. iCloud Drive’is värskendatakse pidevalt kõiki fotosid, dokumente, lemmikrakendusi ja muid faile. Kusjuures olemasolev teave on hõlpsasti kättesaadav nii telefonis kui ka arvutis.

MacBooki arvutid sobituvad ideaalselt mitte ainult telefonide, vaid ka sama kaubamärgi tahvelarvutite ja kelladega. Spetsiaalse Sidecar funktsiooni abil saad oma töö- või õppimisruumi laiendamiseks kasutada iPadi täiendava Maci ekraanina. Ühtlasi, kui kannad Apple Watchi, saad arvuti turvaliselt avada ilma täiendavate paroolideta funktsiooni „automaatne avamine“ abil.

2. Alustage tööd ühe seadmega, lõpetage teisega

Seotud seadmed töötavad meeskonnana ja võtavad probleemideta üksteistelt töö üle, mis annab kasutajale rohkem liikumisvabadust. Funktsiooni kasutamiseks on vaja vaid seadme seadetes lubada Handoff lahendus. Kui oled oma iPhone nutitelefonis sõnumit kirjutama hakanud, saad selle MacBook arvutis lõpetada või kui hakkad oma arvutis või tahvelarvutis ülesandega tegelema, saad seda telefonis jätkata.

Ekspert märgib ära kahte põhimõtet – kopeerimine ja skannimine – mis on kasulikud õppimisel ning töötamisel. Universaalne Clipboard lahendus võimaldab sul kopeerida fotod, teksti või videod ühte Apple seadmesse ja kleepida valitud fail või osa tekstist teise seadmesse ilma mingite lisasammudeta.

Samuti tasub proovida Continuity Camera funktsiooni, mis võimaldab sul oma foto või dokumendi automaatselt MacBooki teisaldada, pildistades valitud objekti või skannides nutitelefoniga dokumenti.

3. Jagage faile, teavet ja Internetti

Üksteise läheduses olevad Apple seaded saavad vaid mõne klikiga omavahel faile jagada. Lisaks töötab andmete jagamise funktsioon AirDrop ka ilma internetiühenduseta.

„Dokumendi, esitluste, fotode, videote, linkide, asukoha või muu teabe jagamiseks oma kolleegi või klassikaaslasega lülitage Bluetooth sisse, valige telefonis fail, klõpsake AirDrop ja valige seade, kuhu soovite failid edastada. Saaja saab teate ja saab visuaalse või tekstilise materjali kohe alla laadida,” ütles Michailov.

MailDropi lahendus on mugav suurte failide üleslaadimiseks. Apple maili e-rakenduse abil saab e-kirjaga saata kuni 5 GB andmeid ja kuus on lubatud saata kuni 1 TB andmeid.

Instant Hotspot funktsiooni abil on võimalik lisaks failidele ka internetiühendus kiiresti ja turvaliselt MacBook arvutist Iphone nutitelefoni üle viia. Selleks peab valima MacBook WiFi menüüst „iPhone“ ja seadmed ühenduvad koheselt. Järgmine kord kui soovid telefoni sirvida ja interneti-ühendus puudub, siis küsib MacBook sinult, kas soovid uuesti leviala kasutada.

4. Kõned ja sõnumid nii telefonis kui ka arvutis

iPhone’i ja MacBooki omavahelise ühenduse ja ühilduvuse eeliseks on see, et sõnumeid värskendatakse alati nii teie telefonis kui ka arvutis.

“Kõik ei tea, et iMessage, mis on väga mugav viis suhtlemiseks oma sõprade ja perega, pole saadaval mitte ainult nutitelefonis vaid ka arvutis. See annab teile täieliku vabaduse, sest sõnumitele saad vastata igast seadmest, mida parasjagu kasutad. Lisaks saad suhelda mitte ainult Apple’i kasutajatega, vaid kõigiga, olenemata millist seadet nad kasutavad. Sõnumid teistele Apple’i seadmete omanikele on tasuta, samas kui Android-seadmete kasutajatega kirjutades määrab sõnumi maksumuse sideoperaator,” ütles A. Michailov.

Samuti saad FaceTime’i kõnesid teha ja vastu võtta mitte ainult oma iPhone’is, vaid ka MacBook’i, iPad’i või Apple Watch’i abil. Seljakoti põhjast kusagilt heliseva telefoni otsimiseks ei pea sa vaeva nägema, sest saad vastata ükskõik kõige lähemal oleva seadmega. Samuti on helistamine lihtne – vali telefoninumber kontaktide, kalendrisõnumite või vestlusajaloo hulgast ja klõpsa helistamisnuppu.

5. Nutikad funktsioonid õppimiseks ja igapäevatööks

Lisaks ülal nimetatud funktsioonidele pakub Apple’i seadme üldine ‘’ökosüsteem’’ palju muid kasulikke lahendusi, mis muudavad sinu elu turvalisemaks, töötavad tõhusamalt ja teevad palju muud põnevat.

Dokumendid, fotod, kontaktid, muusika, kalendrid ja muud failid saab spetsiaalse Migration Assistant’i abil MacBook’i üle kanda. Nii telefoni kui ka kella saab mugavalt Apple Pay kaudu ostude eest tasuda, turvalisuse ja privaatsuse tagavad nii krüpteeritud andmed, sõrmejälgede Touch ID ja Face ID tehnoloogiad kui ka täiendav kahetasandiline Apple ID autentimine.

Eksperdi sõnul on väga ka mugav ka see, et MacBook’il on automaatse salvestamise funktsioon. Seega, kui unustad dokumendi või esitluse salvestada, võid olla kindel, et sinu tehtud töö salvestatakse automaatselt.

Jätkuvuse märgistus, spetsiaalne dokumentide ja muude failide märgistamise funktsioon, on sinu õppetööle vägagi kasulik. See võimaldab sul dokumentidele alla kirjutada, aruandeid kohandada või fotodele olulisi üksikasju märkida.

Praegu saad kõigi MacBooki mudelitega kogu aasta jooksul tasuta kasutada Apple TV + -i. Kooli ja ülikooli jaoks mõeldud nutiseadmete parimate pakkumiste saamiseks otsi Apple’i volitatud partneripoode.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.