Sisuturundus

Kodukontor kogub populaarsust ehk kuidas luua mugav töökoht

Eriolukorra lõppedes on paljud inimesed ära armunud kodukontori võimalustesse, kus saame ise otsustada oma töö, asukoha ja aja üle. Samas võib olla kodu ka suureks segavaks faktoriks, kuna kodu on ju siiski mõeldud kohaks, kuhu saad töömuredest põgeneda. Seepärast on oluline alati enne tööpäeva algust end töölainele mõtestada ning mitte lasta muul ennast mõjutada, mida aitavad teha järgnevad nipid.

Loo omaenda kontor

Kui võimalik, siis leia oma kodus üles nurk, mille saad muuta oma isiklikuks nurgaks. See võib olla näiteks magamistoa nurk või täiesti eraldi tuba. Oluline on, et seal oleks olemas kõik vajalik, et saaksid ennast tunda juba laua taha istudes, et oled töölainel ilma, et keegi või miski Sind segaks. Selleks soeta näiteks vastav kontorimööbel.

Vali õige mööbel

Sageli armastame mugavust ning pikutada voodis samal ajal kui kasutame arvutit. See mõjutab tegelikult üsna palju meie kehahoiakut, mis on ka suureks selja- ning peavalude põhjustajaks. Pealegi ei hoia Sa suure tõenäosusega oma arvutit sellisel kõrgusel nagu tegelikult peaks. Viimane on üks peamiseid põhjuseid, miks hakkavad silmad päeva lõpuks väsima ning kipitama. Seepärast eelista kirjutuslauda, arvutitooli ning jälgi ka oma istumishoiakut. Ka mööbli puhul jälgi, et tegu oleks ergonoomiliste lahendustega nagu reguleeritavad kirjutuslauad, arvutilauad või toolid.

Muuda oma kontor hubaseks

Kui oled loonud omaenda nurga, tasub kindlasti panustada ka selle välimusele. Sa peaksid tundma ennast laua taga hästi ja mugavalt, mispärast kaunista oma laud näiteks mõne lille või taimega, lisa seintele pilte või muud sarnast. Endale meelepärane interjöör pakub ka Sulle endale rohkem motivatsiooni, et olla produktiivne enda jaoks ehitatud hubases interjööris.

Hoa ligi vajalikud lisatarvikud

Kontoritööd tehes läheb Sul paratamatult vaja erinevaid lisatarvikuid. Näiteks on alati hea hoida enda läheduses paberi peale kirjutatud märkmed või näiteks ülesannete nimekiri, mis aitab Sul paremini oma tööle keskenduda. Hoia käepärast ka värviliseid markereid, mis aitavad Sul märkmeid eristada ning keskenduda sellele, mis on päriselt oluline.

Korralik tehnika

Paratamatult käivad kodukontoriga kaasas video- ja helikõned, et viia läbi koosolekuid ja muudki. Seepärast veendu, et Sind oleks alati võimalikult hästi kuulda ning vajadusel ka näha. Kahjuks aga jääb sageli arvutisse sisse ehitatud tehnikast puudu, et neid läbi viia. Seepärast veendu, et Sul oleksid olemas kõrvaklapid või mikrofon kvaliteetse heli jaoks ning kaamera kvaliteedi parandamiseks võid soetada lisaks eraldi veebikaamera.

Organiseeri oma tööd

Kui Sinu töös on palju paberimajandust siis tea, et nende organiseerimine muudab kogu töö palju mugavamaks. Selleks on olemas spetsiaalsed kontorite jaoks riiulid ja kapid, mis muudavad nende hoiustamise tunduvalt mugavamaks. Lisaks aitab see hoida ka tööpinda puhtana, pakkudes Sulle rohkem motiveeritud tunnet kui muidu.

Hoia oma tööpind valgustatuna

Kontoritöötajad teavad kui ruttu võivad silmad hakata väsima ja kipitama, kui on üles sätitud valge valgustus. Seepärast muretse oma lauale piisavalt hele ja reguleeritav laualamp, mis muudaks kontoritöö mugavamaks ka Sinu silmadele. Lisaks sellele ära unusta anda ka oma silmadele aeg-ajalt puhkust, et need saaksid lähedale vaatamisest puhata.

Kasuta kahte monitori

Kui soovid oma produktiivsust tõsta, soeta lisaks oma sülearvutile teine suurem monitor. See aitab Sul paremini oma tööle keskenduda ning muudab ka töö enda tegemise lihtsamaks, kui saad korra jälgida mitut ekraani. See on eriti kasulik just nendele, kes tegelevad näiteks disainide valmistamisega või koodi kirjutamisega.

Klaviatuur ja hiir

Kui kasutad sülearvutit siis tead isegi, et otseselt klaviatuuri ja hiirt Sul vaja ei lähe. Küll aga on see äärmiselt soovituslik – sageli on eraldi klaviatuuri ja hiire kasutamine kordades mugavam. Näiteks on olemas ergonoomiline arvutihiiri, mis on erilise kujuga, et toetada Sinu käe asendit. Klaviatuuri valides on võimalik valida ka uhkete LED-tuledega seadmete vahel, mis annab õdusa hõngu Sinu kodukontorile.

Produktiivne kodukontor saab siiski alguse interjöörist – pidades silmas eelnevalt välja toodud nõuandeid on võimalik luua osa oma kodust mugavaks töökohaks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.