Kuhu minna ja mida teha täielikult uuenenud CEBIT-il?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Messegelände

Sel aastal on legendaarsel tehnoloogiaüritusel CEBIT väga palju teistmoodi: nii toimumisaeg (11.-15. juuni), ettevõtmise ülesehitus kui ka sihtgrupp, kellele soovitakse uusi tehnoloogiasaavutusi ja ärikontakte vahendada. Seekord on ürituse formaat selline, et lisaks traditsioonilisele messile, mis ka endiselt toimub, on põhirõhk festivaliõhustikul. Toimuvad konverentsid, töötoad, peod ja artistide ülesastumised. Meeleoluks on festival.

Vaatame, millised üritused võiksid olla tohutus CEBIT-i programmis põnevad ja mida kindlasti külastada.

Nn Take-off Monday on kohe avapäeval, 11. juunil pühendatud tipptasemel esinejatele. Kokku saavad ärijuhid, poliitikud, ajakirjanikud ja oma valdkonna tippspetsialistid.

Kindlasti tasub kohale tulla Jaron Lanieri keynote´ile. USA arvutiteadlane, kes töötab Microsoft Researchi heaks, on tehisreaalsuse alal absoluutne legend, kes on samas ka vanamoodsa veebi ehk World Wide Webi suur kriitik.

12. juunil astub lavale Eestitki tihti külastanud turvatarkvarafirma F-Secure juht Mikko Hypponen, kes tutvustab suurimaid riske Asjade Internetis. Samuti räägib ta ettevõtete jaoks praktilisel teemal, kuidas kaitsta end küberrünnakute eest.

Hypponen on Soome päritolu tarkvaraettevõtte F-Secure juhtiv turvaekspert.

“Kes programmeerib keda?” – just sellise provokatiivse küsimuse esitab Ranga Yogeshwar CEBIT-i kolmandal päeval, 13. juunil. Yogeshwar on Saksamaa üks tuntumaid teadusajakirjanikke, kes jagab oma mõtteid tehisintellekti kohta ja kuhu meie suhe arvutitega võib viia.

Väga intrigeeriv ja põnev teema leiab käsitlust ka “mäluhäkkeri” Dr. Julia Shaw etteastes, kus ta lubab paljastada inimpsüühika eripärad ja kuidas on võimalik neid ära kasutades inimese mällu istutada midagi, mis pole sinna tekkinud loomulikul teel. Shaw näitab 13. juunil CEBIT-il, kuidas inimese mäluga manipuleerida ja mismoodi see praktikas käib (ja kui ohtlik see on).

Veel üks väga hinnatud esineja, kellelt kindlasti olulisi teadmisi just idufirmade maailmast saab, on Dan Lyons, raamatu ja blogi “Steve Jobsi salapäevik“ autor. Tema esineb 14. juunil ja räägib oma kogemusest töötajana nn startup-põrgus, mis pole alati lõbus äraelamine investorite toel. Tema blogi oli satiiriline väljamõeldis Steve Jobsi maailmast ning sealt sai ta ka hüüdnime „Vale Steve Jobs“ (Fake Steve Jobs).

Millal ja kuhu veel minna?

CEBIT-i esimesel päeval, 11. juunil on konverents kutsetega osavõtjatele ja ajakirjanikele. Esmaspäevased üritused keskenduvad digiväljakutsetele ja lõpevad peoga, mis kannab nime Welcome Night (tervitusõhtu), kus astuvad üles kõrgetasemelised poliitikud Saksamaalt ja mujalt. Kõik see püstitab küsimused ja avab teemad järgnevateks ärikasutajatele mõeldud päevadeks Hannoveri messikeskuses.

„Digitaalsel Reedel“ ehk viimasel päeval, 15. juunil on kõik üritused suunatud juba laiemale publikule – kõik on oodatud, uksed on lahti ja üritused pole enam kitsamale äri- või poliitikahuvilisele publikule. Need, keda huvitavad digitehnoloogia teemad, leiavad reedel vähendatud piletihinnaga endale sobiva ürituse.

Reedel toimuv d!talk ja CEBIT!Signals näiteks kutsuvad osalema rahvusvahelisi blogijaid ja blogimisest huvitunuid. Samuti toimuvad ka häkatonid arendajatele ja programmeerijatele, võistlused droonipilootidele, mida publik saab jälgida, värbamisüritused ja kohtumised tudengite-tööandjate vahel.

Selleaastane CEBIT paikneb ka messihallides oluliselt teistmoodi. Keskseks festivalipaigaks on kuulus puitkatusega messihall Hannoveri messikompleksis, näitusesaalid traditsiooniliste messiboksidega on avatud hallides 9 kuni 13, 14 kuni 17 ja 25 kuni 27, samuti vabaõhu-alad EXPO alal, kus toimuvad peod, esitlused ja kontaktide loomise üritused.

Messihallid avatakse kella kümnest hommikul ja need jäävad avatuks seitsmeni õhtul.

d!campus on avatud kella 11ni õhtul ja pakub põnevat programmi digikultuuri etteastetega erinevatelt artistidelt. Pakutakse tänavatoitu ja elavat muusikat populaarsetelt muusikutelt, nagu näiteks Saksa hip-hopi staar Jan Delay, kes astub lavale kolmapäeva, 13. juuni õhtul.

Miks nüüd uuel ajal?

Eelmisel aastal teatasid CEBIT-i korraldajad põrutava uudise – 2018. aasta kevadel enam legendaarset tehnoloogiamessi ei tulegi! Tegelikult on aga asjad veel paremad kui enne, sest messi asemel tuleb festival ja märtsi asemel toimub see keset sooja varasuve – 11.-15. juunil samas kohas, Hannoveri messikeskuses.

Tegemist on festivaliga, mitte enam messiga, kuigi kõik traditsioonilised ja tuttavad messi elemendid on ka esindatud, ehkki mitte enam põhilised. Muidugi saab endiselt messibokside vahel uidata, kuid ürituse korraldaja Deutsche Messe on juba ammu otsinud võimalust kohale meelitada ka noorem, Y-põlvkond, kelle jaoks traditsiooniline mess võib tunduda liiga vanamoeline. Seekord on kõik uutmoodi ja sobivaid üritusi leidub nii vanemale kui nooremale digipõlvkonnale.

Uuenenud CEBITi kohta vaata lähemalt www.cebit.de

Soodushinnaga messipileteid saab soetada Saksa-Balti Kaubanduskojast:

Tel: +372 6276 944

E-mail: marge.aedna@ahk-balt.org

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.