Kuidas Logitech videokonverentside maailmas revolutsiooni läbi viib?

Eelmine aasta tõotas ülemaailmselt ettevõtetele tõsiseid väljakutseid. Raskuste käigus oli vaja adapteeruda ning tööharjumused ja suhtlusvõimalused ümber korraldada.

Sageli vältimatuks muutunud kodust töötamine ning füüsiliste kokkusaamiste lõppemine lõid see-eest kihama videokonverentside kasutamise. Statistiliselt kasvas vahemikus 2019-2020 videokohtumiste läbiviimine 274 % võrra, kusjuures 71% infotöötluse alal töötavaid inimesi kasutas videosildu igapäevaselt.

“Alustasin videokonverentside äris enam kui seitse aastat tagasi. Tollal olid kasutusel veel suhteliselt primitiivsed lahendused, ent viimase paari aastaga on toimunud väga suur üleminek pilvepõhisetele konverentsisüsteemidele. Varasemaga võrreldes on see kaasa toonud hulga eeliseid ,”räägib Logitechi tooteid edasi müüva ettevõtte ASBIS esindaja Kaspars Petersons. 

Kuidas on videokonverentsid aidanud tööelu lihtsamaks muuta?

Esiteks on videokonverentsid palju vähem kulukamad, sest puuduvad kontorisse minekuga seonduvad kulud. Inimene ei pea kohale sõitma, sealt tagasi tulema ning vahepeal ka muudele asjadele raha kulutama. Palju säästetakse sealjuures ka aega, mis on tänapäeval teadagi väga väärtuslik. Kui töötajad viibivad kodudes või mujal, tähendab see tööandjale ka väiksemaid kontorihoolduskulusid. Kütmisega, elektriga, toiduga ning muude olmevajadustega saab odavamalt läbi ajada.

Teiseks on videokõnede maailm palju kiirem ja paindlikum, lubades sul vähimagi vaevata luua videosild mistahes osapoolte vahel, olenemata sellest millises maailma otsas nad viibivad. Enam ei pea muretsema liigselt keerulise logistika pärast. Videokonverentsid on ka äärmiselt tõhusad ja lubavad kohtumisi arhiveerida, mis on väga paljudes valdkondades suureks abiks. Sageli unustatakse või kaotatakse paljudel koosolekutel toimunust tähtsaid nüansse, seega võimalus neid järele vaadata või kuulata tõstab tugevalt produktiivsust.

Viimaks lubab videokõnede põnev maailm rikastada värbamisvõimalusi. Kodust töötamine on nüüd sageli isegi hädavajalik ning kui ettevõte vajab uusi inimesi, siis ei pea uute kandidaatidega suhtlemiseks ilmtingimata kohale tulema. Lihtsam on leida ka oskustööliseid välismaalt. “Kõige tähtsam on aga koduelu ja tööelu tasakaal – inimesed saavad perele lähemal olla ning samal ajal oma tööd teha,” räägib Petersons.

Mis viisil toetab videokonverentside arengut Logitech?

Seni on Logitechi tuntud kui arvutitarvikute tootjana ning tõenäoliselt meenuvad kõigile esmalt brändi klaviatuurid ja arvutihiired. Paljudele teadmata on Logitech aga muutunud viimase viie aasta jooksul kõige kiiremini kasvavaks videokonverentsilahendusi tootvaks ettevõtteks.

Kuna videokõnede tegemine sai tänu pilveteenustele võimalikuks tavapärasest laiemale publikule, otsustas Logitech 2016. aastal põhirõhu asetada just selle valdkonna arendamisele. Eelmise aasta sündmuste käigus saavutati turul seetõttu võimas edumaa.

Iga ettevõte peaks rasketel aegadel suhtluse korraldamiseks omama õigeid tööriistu. Just seetõttu ongi Logitech käiku lasknud uue kampaania nimega Raise the Bar, mille käigus luuakse videokonverentsitehnoloogiat nii suurte kui väikeste koosolekuruumide jaoks. Märksõnadena peetakse silmast kättesaadavust ja lihtsust.

“Kõik tooted peaksid olenemata oma iseloomust olema kergesti kasutatavad, sest loomulikult pole ju kõik videokonverentside kasutajad alati tehniliselt pädevad. See on loomulik ja seda ei peagi inimestelt eeldama. Seepärast soovimegi kõik teha väga hõlpsaks,” lisab Petersons.

Moodne konverentsitehnika loob eeldused ülimaks kvaliteediks

Kaks kolmandiku kogu meie suhtlusest on mitteverbaalne, vaid allesjäänud murdosa on see, mida kuuleme ja näeme. Kui me tahame et videokonverents oleks professionaalne, tuleb see kõik kohale toimetada ilma kvaliteedis järeleandmisi tegemata.

Logitechi poolt pakutav uudne videokonverentsitehnoloogia hõlmab endas valgusega kohanduvaid kaameraid, ultrakiiret kaadrisagedust, tipptasemel mürasummutust ning juhtmevabadust.

Kõikide toodete disainimisel on arvesse võetud nii ruumi suurust kui ka kasutatava kõneplatvormi iseärasusi. Tooteid leidub nii väikestele kui suurtele konverentsiruumidele. Kui ettevõttel on tavaks kasutada Microsoft Teamsi, siis on Logitechi poolt pakkumisel sellele eelseadistatud lahendused.


Vastavalt ruumi suurusele saab tellida näiteks ka spetsiaalse Rally Bar tüüpi lahenduse, mis kombineerib ülikvaliteetse lainurgaga kaamera, mikrofoni ning tipptasemel kasutusmugavuse. Pole vahet milline on videokonverentsi iseloom, Logitech on mõelnud kõige peale. Vajadusel on võimalik isegi tuhandeid konverentse ühe süsteemiga hallata.

Logitechi poolt pakutavate videokonverentsivõimalustega tutvumiseks mine ASBIS Baltics leheküljele, mis asub siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.