Kust leida ettevõttele nähtamatu konkurentsieelis? Appi tulevad ühinevad firmad MAX 123 ja Võrguvara

MAX 123 ja Võrguvara meeskond esimese ühiselt korraldatud ürituse „Võrgunduse ja infoturbe Foorum 360°“ lõpetamisel. Foto: MAX123

Tänaseks on IT-tööjõuturul valitsemas krooniline töötajate puudus, mis puudutab pea iga selles valdkonnas tegutsevat ettevõtet. See tähendab aga omakorda, et kliendile parima teenuse pakkumiseks peab tänapäeva IT-partner olema tipptasemel kompetentsiga täislahenduse pakkuja, kelle oskustepagas koosneb alates serverruumidest ja võrgulahendustest kuni lõppkasutaja seadmetega tegelemisega.

Eesti kireval IT-maastikul on alates 1990ndate algusest ilma teinud kaks kodumaisel kapitalil põhinevat ettevõtet: MAX123 ja Võrguvara. Esimene neist on kesk- ja väikeettevõtetele keskenduv firma, mis pakub IT-teenuseid ning taristulahendusi. Võrguvara on see-eest keskendunud aga suurfirmadele ja avalikule sektorile, pakkudes eliittasemel tehnilist kompetentsi. Tänavu sai alguse aga ühinemisprotsess, mille käigus sünnib peamiselt kesk-ja suurettevõtetele keskenduv suurim eestimaine infra-IT ettevõte.

Kindel partner suure teenusteportfelliga

Läbirääkimised firmade ühendamiseks said alguse juba selle suvel keskel ning ühinemisprotsessi lõpule viimiseks on nüüdseks olemas ka konkurentsiameti luba. Suurima infra-IT ettevõtte tekkimisel ei võta kumbki firma üksteist üle, vaid toimub võrdsete tingimustega liitumine, mille käigus ei kaotata ühtegi töötajat.

Ettevõtte uutele juhtidele “võtmete kätte andmine” Foto: MAX123

“Oleme kindlad, et kahe firma ühinemisel tekib üks kindel partner, kelle käest on võimalik saada nii arvutit, võrku, taristulahendusi kui ka küberturvalisust,” räägib Jüri Reitsakas, kes on Võrguvara juhatuse liige. Sündiv ettevõte ei paku ei internetiühendust ega tarkvaralahendusi, kuid kindlasti kõike, mis jääb nende kahe termini vahele.

Kahe firma sünergiast sünnib kliendile IT-musterpartner

Väga kõrgelt on ka prioritiseeritud süstemaatiline lähenemine ning oskus pühendunult klientide äritegevust toetada. Sealjuures on väga suur abi partnerlusest suurfirmadega -nimelt omavad MAX123 ja Võrguvara tugevaid sidemeid selliste juhtivate IT-vendoritega nagu Fortinet, Dell, Microsoft, Extreme Networks, VMware, HP Enterprise ning paljude teiste partneritega.

“Me hoolitseme alati selle eest, et oleksime pakutavate lahenduste osas tehniliselt pädevad ning suudaksime oma partnerite vajadusi teostada nii parimalt, paindlikult kui ka kiiresti ,” sõnab Ivo Suursoo, MAX 123 nõukogu liige. Ta lisab ka, et ettevõte on pidevalt kliendi jaoks saadaval ja valmis teda aitama ning selleks tarbeks on teise taseme helpdesk tõstetud aste kõrgemale – kliendile lähemale.

Tooteportfell: oranž – senine Võrguvara portfell; sinine – senine MAX 123 portfell

Võrguvara ja MAX123 vahelisest liidust sünnibki ettevõte, kes suudab oma klientide firmades muuta IT-osa täiesti nähtamatuks, lubamaks firmal oma tegevusvaldkonnaga täpsemalt tegeleda. „Meid ei juhita “kusagilt kaugelt”, näiteks Skandinaaviast. Kavatseme tuua kohalikku IT-ärisse paindlikkuse ja agiilsuse, midagi, mida kohalikud “suured” tänasel päeval teha ei suuda,“ ütleb ettevõtte uus tegevjuht Tauno Telvik.

Teekond ihaldusväärseimaks tööandjaks

Mõistagi seisavad liitumise taga ärilised eesmärgid, ent sündival ettevõttel on ka kindel plaan saada oma valdkonnas kõige ihaldusväärseimaks tööandjaks. See nõuab muuhulgas omakorda ka ettevõte kasvamist nii füüsiliselt kui imagoloogiliselt.

Positsiooni omandamiseks hakkavad ühinevad firmad arendama paremat ja moodsamat töökeskkonda ning suurendama oskuslikku meeskonda. “Me soovime anda kõikidele tulevastele töötajatele signaali oma kohalolust ning kutsuda neid koos meiega kasvama ja arendama Eesti IT-lugu,” lisab ettevõtte turundusjuht Raul Pero.

Turundusjuhi sõnul peavad firma teod rääkima enda eest. “Loomulikult on meie klientidel hirm, et muutume sama suureks kui mõned meie kohalikest hiidudest konkurendid. Isegi kui see peaks kunagi juhtuma peaks, säilitame “kvaliteet üle kvantiteedi” põhimõtte,” räägib Pero.

Liitunud firmade portfellis on kokku 30 vendorit ning umbes 70 IT-lahendust, millest saab moodustada sadu teenustekombinatsioone. Üle 50 töötajaga ettevõtte aastane käive on hetkel üle 12 miljoni euro, ent see mitmekordistub tulevikus kindlasti.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.