Sisuturundus

WaveComi pilveteenus 3.0 annab hübriidpilvele ja varundusele uue tähenduse, tagades rohu viiruste ja rikete puhul.

Eesti intelligentseima ja turvalisima serverikeskuse WaveCom ASi uus pilveteenuse arendus võimaldab hoida oma teenuseid paraleelselt erinevates andmekeskustes, luua hübriidpilve, kasutada pilve varundust ja ülikiiret automatiseeritud avariitaastet. Spetsiaalne funktsionaalsus võimaldab niinimetatud tagasikerimisnupu abil tuua varundatud andmed tagasi ajahetkesse, kui need polnud veel näiteks riketest mõjutatud või lunarahanõudjate krüptoviirusega nakatunud.

WaveCom kasutab nii enda kui ka klientide andmete hoidmiseks ja varundamiseks turvalist ning mitmekülgset VMware vCloudi platvormi. Tegemist on pilvekeskkonnaga, kus saab vCloud directori portaalis oma servereid hallata ja erinevaid võrgu ja infoturbe teenuseid kasutada.

„VMware vCloud päästab ettevõtte enda keskkonna loomisest, mis ei olegi enam tänapäeval moes ega kuigi kuluefektiivne. Kui teil on vaja vaid mõnda serverit luua, kuid kvaliteedile on tavapärasest suuremad nõudmised, siis meie kaudu maksate VMware’i keskkonna eest paarsada eurot, samal ajal kui ise taristut arendades tuleb samaväärse tehnoloogia ja kvaliteediga keskkonna hinnaks alates 30 000 eurot,” räägib WaveComi juhatuse liige, tegevjuht Kristian Liivak.  Ettevõtete vajadused on erinevad, osa rahuldub ka soodsate virtuaalsete privaatserveritega, kuid need, kes soovivad kiiret, stabiilset, turvalist, kõrgkäideldavat ja nutikat lahendust, saavad nõudmised kaetud VMware vCloudi platvormil.

WaveComi oluline eelis on mugav iseteenindusportaal, kust kliendid saavad ise oma pilveteenuse parameetreid vastavalt vajadusele lihtsasti tellida ja muuta. Valminud on ka ettevõtte õppevideod, kus on samm-sammult näidatud, kuidas servereid ja teenuseid seadistada. Uue serveri loomine võtab aega vaid 20 sekundit ja see saab umbes ühe minutiga täielikult töövalmidusse.

Pilveteenus täienes vCloud Availability 3 varundus ja avaritaaste võimalustega.

vCloud Availability on võimas varunduse, replikeerimise, migreerimise ja avariitaaste tööriist. Lisaks WaveComi andmekeskuste omavahelisele kaitsele saab selle abil varundada andmeid enda vSphere’i platvormile ning enda platvormilt WaveComi pilve. Kõike seda saab teha tavapärases vCloud directori keskkonnas, kus toimub ka virtuaalmasinate ja muude pilveteenuste haldus.

„vCloud Availability on hea rohi pahalaste vastu: kui krüptoviirus tungib ettevõtte andmetesse, saab tagasikerimisnupu abil serverid kerida sinna, kuhu on soov jõuda enne viiruse sissetungi. Ja seda saab kasutaja teha ise vCloud directori portaalis paari kliki ja mõne minutiga. See on efektiivne rohi tigedate viiruste ja failisüsteemi või andmebaaside suuremate rikete vastu,” selgitab Liivak.

WaveComil on juba kogemus ettevõttega, kelle süsteemid viirusega nakatusid ning neil õnnestus tõepoolest reaalselt säilitada kõik need oma andmed, mis olid majutatud WaveComi pilveteenuses paiknevates serverites.

Uue vCloud Availability 3.0 kasutuselevõtt toimub mõne minutiga. Seejärel on kliendil võimalik ühe keskkonna kaudu näha ühel ekraanil kõikide oma serverite varundust, olgu neid üks või viiskümmend. Andmete varundamine replikeerimisega käib ettemääratud automaatsusega. Nutikas replikeerimine liigutab ainult muutunud andmeplokke. Replikeerimine ei kasuta nagu enamik virtualiseerimise varunduse tarkvaralahendusi snapshot’e, mis suurema mahuga serverite kettaid friisivad ning tihtipeale andmebaasides ja rakendustes vigu põhjustavad.

Andmed säilivad täpselt nii, nagu klient on määranud, näiteks saab otsida üles andmed, mis on varundatud ka 24 päeva tagasi, olenemata sellest, mis nende andmetega edasi on tehtud. Serveritel on võimalik muutunud plokke replikeerida iga 5 minuti järel, mis tagab erakordse andmete käideldavuse.

Serverite turvalisus ja käideldavus on jõudnud uuele, kõrgemale tasemele

„Pakume mugavat hübriidpilve – osa servereid hoia enda juures kontoris, osa meie andmekeskuses Endla tänaval või uues serverikeskuses Ädala tänaval ning saad andmeid serverite vahel turvaliselt replikeerida,” annab Liivak nõu. „vCloud Availability on suurepärane lahendus neile ettevõtetele, kelle serveripark on vananenud ja kes ei taha uutesse seadmetesse investeerida. Sellisel juhul on mõttekas minna üle meie pilveteenusele, kuid vananenud VMware klaster ühendada meie pilvega vCloud Availability on premises tarkvaraga ning suunata varundus sinna. Samuti saab enda vanemat vSphere’i süsteemi kasutada testplatvormina, kust virtuaalserveri põhikeskkonda üleminek toimub paari klikiga.”

Õnnetuse puhul on võimalik taastada nii üksik server kui terve keskkond üheainsa nupulevajutusega.

Saab valida viimase replikatsiooni taastepunkti või minna ajas tagasi. Sarnaselt taastamisele saab ka taastamist testida – sellisel juhul käivitatakse masinad ilma võrguühenduseta. Läbiviidud testid näitavad avariitaaste protsessi pikkuseks mitmekümne virtuaalmasina puhul ligikaudu 5 minutit. Tegemist on erakordselt lühiksese ajaga tarkvaralise andmekeskuse taastamiseks.

WaveCom avas uue vCloudi serverikeskuse Ädala tänaval

Eelmise aasta sügisel Tallinnas Endla tänaval kõige moodsama tehnoloogia ning kõrgeimale käideldavus- ja turvanõuetele vastava serverikeskuse avanud WaveCom avas äsja teise pilvekeskuse Ädala tänaval turvalises Riigi Infosüsteemide Ameti (Ria) majas.
„Ädala tänava serveripark ei ole varustatud sellise tipptehnoloogiaga nagu meie Endla keskus, vaid sinna valisime põlvkonna jagu vanemate serverite klastrid, et olla meelepärane ka hinnatundlikumale kliendile, kes ei vaja maksimaalset võimalikku jõudlust. Samas on see jõudluse vahe pea märkamatu,” tutvustab Liivak ja lisab, et turvalisus ja käideldavus on tagatud mõlemal keskusel kõrgeimal tasemel.

Andmekeskused on omavahel ühendatud nelja valguskaabliga, mille kanalite maht on 160 Gbit/s. Lisaks on Ädala andmekeskuse serverid mõeldud Disaster Recovery as a Service’i (DRaaS) klientidele, kes varundavad oma andmeid WaveComi pilve, et sealt saaks vajaduse korral startida õnnetuse puhul terve nende serveripark.

vCloud Multisite’i ja Cross VDC networking

Teise keskuse avamine annab klientidele võimaluse hajutada oma servereid meie erinevates asukohtades. Selleks on kasutusel uudsed vCloud Multisite’i ja Cross VDC networkingu lahendused. vCloud Multisite võimaldab liita erinevate andmekeskuste vCloud directori kontod ühte keskkonda, kus on mugav kõike hallata. Cross VDC NSX-i abil saab luua eri asukohas paiknevaid ja kättesaadavaid võrke ning teenuseid.

Klientidel on võimalik paigutada oma VMware keskkonda NSX Edge tasuta tarkvara VPN ühenduse loomiseks WaveComi pilvetaristuga.

Täna saab isegi infrastruktuuri tuua ettevõtte VMware’i platvormilt WaveComi vCloudi mugavalt tööd katkestamata. Ehk siis kolimine toimub reaalajas nii, et serverid töötavad, teenused toimivad ning virtuaalserver transporditakse töötavana WaveComi serverikeskusesse.

Liivaku sõnul on nende põhimõte keskenduda kõrgema taseme serveriteenuse pakkumisele. „Me ei taha olla need, kes hakkavad nullist jalgratast leiutama. Paljud teenusepakkujad on küll enamasti eelistanud tasuta platvorme, mida ise edasi arendada, aga meil ei ole selleks aega ega tahtmist. Professionaalne ja võimas VMware’i lahendus on mugavam ja meil on kompetentsi ning pädevust olla nende teenuse esindaja. VMware’i tarkvaralist andmekeskust kasutavad tänapäeval näiteks kõik Fortune 500 ettevõtted.”

Rohkem infot VMware vCloud availability kohta leiab siit.

WaveCom kutsub kõiki proovima nende pilveserveri teenust, pakkudes kuu aega kasutamist tasuta!

Vaata kampaania tingimusi siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.