Honor 9 Lite: Hea odavtelefon muutus veelgi odavamaks ja paremaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Ma olen nüüd nädal aega kasutanud Honor 9 Lite odavtelefoni ja mu elu on peaaegu täpselt samasugune nagu varem. Midagi pole muutunud järsku halvemaks ja ma ei tunne et midagi oleks mul jäänud tegemata.

Ma võiksin panna peale vana plaadi, et see on telefon, millel pole kiirlaadimist, siis jah, see on asi, mis odavtelefonide puhul on siiani probleemiks… aga see on ka peaaegu ainus asi.

200 eurot telefoni eest ja ongi kõik

See on telefon, mis maksab kõigest natukene üle 200 euro ja mis tõstab odavtelefonide taset veelgi kõrgemale.

Ekraani alaserva on küll kirjutatud Honor, aga tehniliste näitajate poolest on see peaaegu sama telefon mis paar nädalalt tagasi testitud Huawei P Smart. Ainus vahe on, et see telefon näeb oluliselt kallim välja ja maksab samas hoopis 50 eurot vähem.

Unustage kehv plastmass ja metalliimitatsioon. Honor 9 Lite on klaasist tagakülje ja metallist servadega, sellel on 5,7-tolline väga heade värvidega erk ekraan, millele on trendikalt paigutatud pikselid 1080 x 2160 ehk see on tavalisest 16:9 kuvasuhtega telefonidest piklikuma ekraaniga, nagu Samsung alates Galaxy S8-st on populaarseks teinud.

Jah, see tagaklaas on paras peegel ja see on maitse asi, kuid päris Sony XZ Premium see ka pole. Ja keset seda klaasi on sõrmejäljelugeja.

Honor on veider firma ja selle kõik viimased telefonid on olnud päris head, pakkudes seda konkurentidest soodsamat hinda. Samas on mul tunne, et kliendid pole seda brändi veel päriselt omaks võtnud ja usaldavad rohkem telefone, mille alla on kirjutatud Huawei või Samsung.

Midagi üllatavat peale hea jõudluse on selle telefoni juures vähe. USB-C võiks olla juba ka odavamas keskklassis standard. Kaamera teeb ilma optilise pildistabilisaatoriga täiesti normaalseid fotosid (vaata galeriid loo lõpus), aga nõrgas valguses on tulemused pehmelt öeldes tagasihoidlikud. Sealt see vahe tipptelefonidega sisse tulebki. Veekindlust ka pole.

Aku peab üllatavalt hästi

Akukestvus on aga telefonil üllatavalt hea. Täpselt praegu, kui ma seda rida kirjutan, on viimasest laadimisest möödas üks päev ja 17 tundi ning akuprotsent telefoni ülanurgas näitab numbrit 41. Väga hea tulemus.

Ja sellel telefonil on Android 8 peal, alles need tipptelefonid said selle, mis välja tulles Android 7.0 peal elasid.

Pane tähele, et osades regioonides müüakse seda telefoni ka 4 GB muutmälu ja 64 GB sisemäluga, aga meil on saadaval see 3 GB muutmälu ja 32 GB sisemäluga.

Vaata, et sa endale vastu ei räägi!

Nüüd on see koht, kus ma pean kas pöidla üles tõstma või alla suruma. Sarnased tehnilised näitajad ja Huawei P Smart said minult, hoolimata sellest, et tegu oli päris hea telefoniga, negatiivse hinnangu.

Honor 9 Lite aga tundub sümpaatsem. See on odavam. See on parematest materjalidest. Ma vist õigustan selle “Jahi” vähemalt enda jaoks ära. See on parema koostekvaliteediga kui paljukiidetud Xiaomi Mi A1.

Kui ma peaksin valima Honori ja Xiaomi vahel, siis ma kohe ei suudaks otsustada. Xiaomil on puhas Android, Honor on kvaliteetsem ja parema akuvastupidavusega. Raske valik. Keegi paneks sellisele telefonile nüüd ka kiirlaadimise juurde ja siis poleks enamikel inimestel vaja enam nende tipptelefonide poole vaadatagi.

sest see on hea koostekvaliteediga ja korraliku akuga väga odav telefon.

Honor 9 Lite

Hindalates 228 eurot
Müügilerinevates poodides
Ekraan5,7-tolline (1080 x 2160) IPS
KiibistikHiSilicon Kirin 659
Mälu3 GB muutmälu, 32 GB sisemälu, mälukaardipesa
Kaamera13 Mpx taga, 13 Mpx ees
Aku3000 mAh
OSAndroid 8.0
ÜhendusedUSB (2.0), wifi b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS, NFC
Mõõtmed151 x 71,9 x 7,6 mm, 149 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.