Töökuulutus

Digiriik otsib proffi: kui oskad mõelda kastist välja, siis on see töö just sulle!

RITi kuus rõõmsameelset töötajat.
RITi meeskond otsib oma ridadesse võimekat IT-administraatoritFoto: RIT

Kui oled IT-administreerimises tõsine tegija, kellel on pakkuda uusi ideid ja tahad panustada Eesti kui digiriigi arengusse, siis on Riigi Info- ja Kommunikatsioonitehnoloogia Keskusel (RIT) sulle hea pakkumine.

Metoodika vali ise, peaasi, et tulemused on tagatud

“Uue kolleegi jaoks peaks olema tuttavad märksõnad DevOps, automatiseerimine ja Zerotrust ja seda nii teoorias kui praktikas,” räägib RITi tehnoloogiaosakonna juhataja Aarne Vasarik. Samamoodi tuleb kasuks Ansible’i, Dockeri või Kubernetese koolituse läbimine ning töökogemus Linuxi administraatorina, IT-alane kutse- või kõrgharidus, mis võib olla ka omandamisel.

Peamistest tööülesannetest rääkides toob Vasarik välja igapäevaste pöördumiste käsitlemise, riigipilve süsteemide automatiseerimise ning Linuxi serverite administreerimise. 

“Meie jaoks on kõige olulisem, et kokku lepitud tulemused on tagatud tähtaegselt,” selgitab Vasarik. See tähendab, et mingit raudkindlat ja paindumatut struktuuri ei ole. IT-administraatoril on võimalik kõikides töö korralduslikes nüanssides kaasa rääkida – oodatud on just töötajale sobivaim metoodika ja lahendus, millega tagada kvaliteetseim lõpptulemus.

RITi tehnoloogiaosakonna juhataja Aarne Vasarik. Foto: RIT

Julge kõndida oma rada pidi

“Meie ridadesse sobivad eelkõige avatud mõtlemisega IT-administraatorid, kes julgevad mõelda kastist välja ning otsivad lahendusi mujalt kui ainult sissekäidud teerajalt,” rõhutab Vasarik. Vähemtähtis ei ole ka algatusvõime, et uusi ideid ellu viia.

Kindlasti peab uus kolleeg olema Vasariku sõnul valmis selleks, et alati ei lähe asjad nii, nagu oodatakse, mistõttu on vajalik väga hea enesekontroll. “Oluline on operatiivne tegutsemine ja ümberorienteerumine vastavalt situatsioonile.”

Hinnatud oskus on koostöö ja iseloomujoonena abivalmidus. “Oleme ja ootame ka uuelt töötajalt orienteeritust arengule, seda nii enese täiendamise kui vastutusvaldkonna eestvedamise kontekstis,” märgib Vasarik.

Tööta seal, kus soovid

RITis ollakse paindlikud ka töökoha ja -aja osas. “RITi kontor asub Tallinnas Ülemiste kvartalis ning meil on kaks aktiivse töö ala ning üks vaikse töö ala, kus on hea oma tegemistele vaikuses keskenduda,” tutvustab RITi personaliosakonna juhataja Elina Orumaa kontorielu. Tema sõnul käib enamik töötajatest kontoris 2-3 päeva nädalas, kuid leidub ka neid, kes töötavad kodust enamuse või kogu tööajast. Samamoodi ka vastupidi. 

“Enamasti tullakse kontorisse ühisteks üritusteks ja nõupidamisteks, kus on vaja silmast silma kohtuda,” räägib Orumaa. Enamikul koosolekutel on võimalik osaleda nii kohapeal kui ka veebi vahendusel. 

Siiski korraldatakse Orumaa sõnul teatud üritusi ja koosolekuid vaid kohapeal, et vahetu suhtlemine toetaks meeskonnatööd ja parimate tulemuste saavutamist.

RITi kollektiivi esindajad. Foto: RIT

Tiimitunde tekitamisel räägi julgelt kaasa

“RIT on sellisel kujul ainult pool aastat tegutsenud ning suur osa meeskonnast on äsja liitunud, mistõttu on team building nii juhtrühma kui personaliosakonna tähelepanu all,” räägib Orumaa. Tiimitunnetuse parandamiseks on oodatud ka töötajate initsiatiiv – ühisüritused peavad olema oma tiimi nägu. 

RITi-üleselt kutsutakse teisipäeva hommikuti kokku kogu meeskond ning nendel aruteludel on alati kaetud ka puuviljalaud. “Kevaditi ja sügiseti on meil ühepäevased seminarid, suvel kahepäevane seminar ning talvel RITi sünnipäeva tähistamine ja jõulupidu peredega,” räägib Orumaa sündmustest, mis ühiselt ette võetakse. 

Lisaks võetakse osa Firmaspordi Start IT CUP sarjast, kus iga väljakutse puhul paneb ka RIT oma meeskonna kokku. “Usume, et iga meeskonnaliige saab kujundada RITi selliseks tööandjaks, kus meil on hea end teostada ning kus tahame ühiselt aega veeta,” räägib Orumaa.

Sünnipäeval tööd ei tee

Muidugi väärtustab RIT oma töötajate vaimset ja füüsilist heaolu. “Töötajate tervise edendamiseks on meie motivatsioonipaketis lisaks õiglasele palgale ja arendavatele koolitustele ka 35-päevane põhipuhkus, millele lisandub kolm tasustatud tervisepäeva aastas ning üks tasustatud vaba päev sünnipäeva puhul,” selgitab Orumaa.

RIT mõistab tööandjana perekonna tähtsust, mistõttu ei pea kartma, et pulmade, matuste, lapse sünni, tema esimese koolipäeva, enda kooli lõpetamise jms korral töötasu väheneks. Need kõik on Orumaa sõnul tööandja poolt tasustatud.

Haigestumise korral on haiguslehehüvitis kohe esimesest päevast. Lisaks pakub RIT oma töötajatele tervisekindlustust hüvitislimiidiga 2050 eurot aastas ning spordihüvitist kuni 400 eurot aastas.

Kui arvad, et RIT on meeskond, kuhu tahaksid kuuluda, siis vaata lisainfot töökuulutusest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.