Töökuulutus

Eestisse kontori loonud Soome suurfirma pakub IT-inimestele haruldasi võimalusi arenguks

Solita Tallinna kontori juht Märt Ridala kutsub firmaga liituma IT tippspetsialiste, kes tahaksid lisaks heale palgale areneda ning õppida kasutama kõige uuemaid pilve- ja muid tehnoloogiaid.

Eelmisest sügisest tegutseb Tallinnas suur Soome IT-firma Solita, mis otsib endale juurde hulka töötajaid. Solitas töötamisel on heade tingimuste kõrval ka palju muid häid põhjuseid: võimalus töötada rahulikus Soome firmas kõige moodsamate tehnoloogiate ning suurte rahvusvaheliste projektidega oma tuleviku pärast muret tundmata.

Solita Tallinna kontori juht Märt Ridala räägib intervjuus, keda nad tööle otsivad ja milline tööelu Solitas välja näeb.

Mis ettevõte Solita täpsemalt on?

Me oleme olnud Eestis alates eelmise aasta novembrist, aga muidu on Solita 20 aastat vana firma ja olnud Soome turul. Alates eelmisest aastast ka Rootsis ja Eestis. Kokku on Solitas üle 700 töötaja, pakume tarkvaraarenduse, big data ja machine learningu süsteemide arendust, pilve ning infrastruktuuri arendus- ja haldusteenust ning teenusedisaini ja lean startup metoodika konsultatsiooni.

Millise tuntuma Eesti IT-firmaga te ennast võrdleksite?

Ma ütleks, et Proeksperdi kultuur ja Nortali teenusepagas. Meil on madal hierarhia, ettevõte on läbipaistev ja pürgime selles suunas, et juhi roll oleks ainult toetada spetsialiste oma ambitsioonide eluviimisel.

Te otsite endale praegu tööle mitut inimest. Millised ametikohad täitmist vajavad?

Meid on täna Tallinna kontoris kaheksa ja aasta lõpuks peaks olema 15. Otsime data engineere, kes suudaks andmeaitasid ehitada ja nende peale raporteerimise vahendeid luua. Otsime ka .NET arendajaid ja cloud engineere.

Kui .NET arendajate ülesandeks on luua uusi süsteeme, siis cloud engineerid hoolitsevad selle eest, et süsteemid töötaks. Selleks haldavad nad Linuxit ja monitooringusüsteeme, jälgivad andmeturvet ja varundust. Peamiselt kasutame süsteemide majutamiseks Amazoni ja Microsoft Azure keskkondasid.

Solita Tallinna kontor asub südalinnas Viru väljakul uues büroohoones. Foto: PM/Scanpix Baltics

Millist kogemust te neilt inimestelt ootate, kas olete valmis võtma inimesed ja ise välja koolitama?

Praegu otsime pikaajalise pagasiga kogenud töötajaid. Meie tiimid on praegu veel väiksed, ainult üks-kaks inimest, nii et esialgu peame võtma tööle need inimesed, kes pärast uusi koolitaksid. Järgmisel aastal käivitame oma akadeemia, kus saame ka väiksema kogemusega inimesi ise koolitada

Räägime data engineeri töökohast lähemalt. Kas see on selline amet, mida on Eestis ajalooliselt vähem olnud ja selle võrra on ka neid inimesi raskem Eestist leida?

Jah ja ei. Tegelikult Eestis ikka on neid ettevõtteid, kus suuri andmeladusid ehitatakse, samuti teevad neid idufirmad ja seal on tööl inimesi, kes tahaksid vaheldust. Kui näiteks kusagil pangas teha andmeaita, siis on see üks andmeait ja pärast kolme-nelja aastat võiks teha midagi muud ka. Näiteks proovida mõnda teist tehnoloogiat.

Eestis üldiselt on andmeaidandusega jäädud veidi vana tehnoloogia peale, oma serveriruumis. Näiteks Azurei’is või Amazonis andmeaitu väga ei ole. Kuna meie selliseid teeme, siis see oleks spetsialistidele võimalus liikuda moodsa tehnoloogia peale.

Seda kogemust oleme valmis heale inimesele ka juurde õpetama. Näiteks kui varasemast on spetsialistil olemas kogemus Teradata või Oracle’iga töötamisest, siis oleme valmis õpetama juurde Amazoni, Snowflake’i või Azure’i oskuseid.

Kas sama kehtib ka .NET arendajate ja cloud engineeride kohta?

.NET arendus on Eestis väga heal tasemel ja me kasutame samu tööriistu, mida mujalgi. Aga cloud engineeridega tahame teha lahendusi, mis on täisautomatiseeritud. Võin tuua näiteks Ansible, Jenkinsi, mis on töövahendid, millega riistvara on kirjutatud tarkvaraks.

On olemas skriptid ja soft, mille käivitamisel tõmmatakse Amazoni või Microsofti pilves sobiv riistvara käima, kuhu peale meie loodud rakendus läheb. Sellist täisautomatiseerimist on Eestis üsna vähe ja meil on huvi spetsialistide vastu, kes seda oskavad või on sellest huvitatud.

Tundub, et teie juurde tööle tulemise üks suuri põhjuseid võiks olla see, et te pakute võimalust oma harjumuspärasest töörutiinist välja tulla ning teha samm moodsamasse.

See on kindlasti üks tugev argument. Kuna meie kliendid on nii Soome kui Rootsi suurfirmad, siis neil on suured süsteemid ja võimalus sellesse rohkem investeerida. Seetõttu on Solitas võimalik teha asju moodsamate tehnoloogiatega, spetsialiseeruda ja minna mingis valdkonnas väga sügavale. Ei pea teadma kõigest kõike.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.