Bang & Olufseni blogi

3. põlvkonna Beoplay E8 kõrvaklapid lähevad püüdma akukestvuse rekordit

Sel kevadel välja tulnud juhtmevabad kõrvasisesed Bang & Olufseni kõrvaklapid Beoplay E8 olid juba varem nii kvaliteedilt kui akukestvuselt väga head, kuid uute klappide akukestvus on omas klassis ilmselt rekordiline — kuni 35 tundi.

Taani tootja Bang & Olufsen on kõrvasiseseid klappe tootnud juba aastaid ja iga põlvkonnaga neile midagi paremat juurde lisanud. Ainus, mida ka kolmanda põlvkonnaga veel ei lisandunud, on aktiivne mürasummutus. Samas aga tähendab selle energiamahuka omaduse puudumine pikemat kuulamisaega.

Võrreldes eelmise põlvkonna Beoplay E8 2.0ga, on uued klapid kergemad — kumbki grammi võrra. Kapsel aga pakub suuremat akut ja on 10 grammi raskem. Kuularid töötavad ühe laadimisega 7 tundi, laadimiskarp annab pikendust veel kuni 28 tundi ehk päris mitu lisalaadimist. Kokku teeb see kuulamisaega 35 tundi. Laadimine kestab kaabliga kaks tundi, kasutada saab ka Qi standardile vastavaid juhtmevabasid laadijaid. Selline on ka Bang & Olufsenil tootevalikus olemas.

Värskendatud on Bluetoothi-ühendust, mis on nüüd Bluetooth 5.0 (parema leviala ning stabiilsema ühendusega). Endiselt saab kasutada mikrofoni kõnede vastuvõtmiseks ning NFCd ehk lähiväljasidet kiireks nutiseadmetega ühendamiseks.

Mikrofonide juures on siiski toimunud üks oluline muudatus võrreldes eelmise põlvkonnaga. Nimelt on nüüd kasutusel poole rohkem ehk neli mikrofoni, mis suudavad nn beamforming-tehnoloogia abil eristada sinu kõnet taustahelidest ja tagavad müravabad telefonikõned. Samuti aitavad mitu mikrofoni tekitada nii-öelda läbipaistva režiimi — vaid ühe puudutusega saad korraks lasta kõrvaklappidesse välishelisid, näiteks siis, kui tahad kuulata, mida inimesed räägivad või mida lennujaamas või lennukis kõlaritest teadustatakse.

Et klapid paremini kõrva sobiks, on neil kaasas neli erinevat silikoonist kõrvaotsikut. Kolmanda põlvkonna klappidega võib julgelt sporti teha ja väljas joosta, sest IP54 veekindlus tähendab, et nad ei karda ei higi ega pritsmeid. Päris vee alla nende klappidega minna siiski ei tasuks.

Juhtimine käib puutetundlikelt pindadelt nii koputuste kui sõrmega libistamisega. Näiteks libistades üles saab helivaljust suurendada, üks kord toksates pannakse mängimine pausile.

Bang & Olufsen Beoplay E8 3.0 uued juhtmevabad kõrvaklapid on saadaval Miterassa e-poes ja MySound2Go esinduskaupluses T1 Mall of Tallinna 1. korrusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.