Bang & Olufseni blogi

Bang & Olufsen kutsus Shanghais kokku andekad noored, et leiutada täiesti uusi helitooteid

Kõik pole veel kaugeltki leiutatud – seda tõestas Bang & Olufseni poolt kokku kutsutud traditsiooniline “leiutajateküla”, kus ligi kolmkümmend noort otsisid ideid mõne täiesti uue helitoote loomiseks. Sellel oli ka üks lisatingimus – kuna üritus toimub Shanghais, peab uus leiutis olema hästi vastuvõetav Hiina noortele.

“Bang & Olufsen Innovation Camp: Shanghai 2019” pakkus noortele võimaluse häkkida heliseadmeid ja välja tulla oma prototüübiga. Nii näiteks pakuti välja kõrvaklapp-ekraani, mis ühtlase sirmina katab nii kõrvu kui nägemisvälja, kuvades kumerale klaasile liitreaalsuse elemente.

Kuna Hiinas on probleeme ka õhupuhtusega, siis näidati ka kõrvaklapiprototüüpi, mille üle pea sang võib sisaldada endas ribasid näomaski jaoks, mis liiga saastunud õhu korral sõidavadki alla näo ette. Samas võib see näomask olla ka prototüübiks privaatsele kõneseadmele, mis varjab sinu suud, kui kellegagi räägid ning summutab kõnelemise heli, et teisi mitte segada ja mitte paljastada oma kõne sisu.

Näha oli ka Bang & Olufseni kella, mis ilmselt hakkab juhtima audioseadmeid randmelt kas hääle, liigutuste või puudutustega.

Aega oli oma toote väljamõtlemiseks kolm nädalat. Üritust toetasid ülikoolid Euroopast ja Aasiast, lisaks muidugi tagas vajalikud töövahendid Bang & Olufsen Taanist.

Ettevõtmine on varemgi Shanghais toimunud, näiteks võttis sellest 2013. aastal osa 16-aastane Andrejs Zinkins Lätist. Tema sõnul oli üritus tohutu tõuge tuleviku suunas ning andis energiat ja palju uusi ideid.

Shanghais valmis nende tiimil toode nimega BeoBag. Tegemist on kõlar-kotiga, mida saabki kasutada nii asjade kandmiseks kui muusika mängimiseks nii-öelda kaks ühes.

2015. aastal osales Taanis Bang & Olufseni kodulinnas Strueris toimunud innovatsioonilaagris Poola tudeng Michal Galtha, kes õppis sel ajal mehaanikainseneriks Krakovi Tehnoloogiaülikoolis. Esimestel päevadel sai temal näiteks ideelaagris oma tiimiga valmis T-särk, mis muudab kehasoojuse  nutiseadmete laadimisvooluks.

Vaata lähemalt 2019. aasta ürituse tutvustust siit videost:

Vaata suurimat valikut Bang & Olufseni tooteid Endla tänav 16 salongist või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.