Bang & Olufseni blogi

Beosound Stage – Bang & Olufseni esimene ribakõlar toob kinokvaliteedi elutuppa

Ehkki Bang & Olufseni kõlarite valik on üsna lai, pole seal seni olnud ribakõlarit ehk Soundbar´i. Äsja välja tulnud Beosound Stage jätkab Taani elektroonikatootja parimaid tavasid ning on kvaliteetsetest materjalidest, tipptasemel heli ning põhjamaise disainiga.

Ribakõlareid on vaja lameteleritele, mille heli pole piisavalt mõjus ja rikkalik. Suur osa õhukestest nutiteleritest ongi sellised, kuna bassikõlari jaoks pole lihtsalt ruumi, korpused on niivõrd õhukeseks läinud. Selleks kasutataksegi ribakõlareid, kus kõlarielementidele on rohkem ruumi ja võimsust saab mahutada samuti enam, kui tavalisse telerisse. Ribakõlar paigutatakse ekraani alla, et heli tuleks loomulikust suunast.

Bang & Olufseni uus ribakõlar Beosound Stage toob võimsa ja kvaliteetse heli sügavatest bassidest kõrgete sagedusteni nüüd siis ka iga teleri juurde. Kinoelamuse võib saada ühest pikast kõlarist, kus selleks on elemendid spetsiaalselt pika korpuse sees ära paigutatud ja kohandatud ruumilist heli tekitama.

Uue kõlariga pole bassikõlarit enam vaja, soovitab Bang & Olufseni asepresident Christoffer Østergaard Poulsen värske toote tutvustuses, samuti ei pea muretsema, kas see kõlar sobiks kokku muu põhjamaise disainiga. Tegemist on minimalistliku disainiga, nagu Taani tootjale kombeks ja selle tõttu sobib kõlar väga hästi teleri alla kõige nähtavamale kohale elutoas.

Esikülg on kaetud kvaliteetse kangaga, ääred aga kas alumiiniumist või väärispuidust. Sees on 11 kõlarielementi, igaüks 50 W, sealhulgas neli neljatollist bassikõlari elementi keskmise kanali jaoks. Äärmised kõlarid on grupeeritud 45-kraadise nurga all, et luua ruumilist Dolby Atmos´e efekti.

Kaasas on ka Bang & Olufseni eelseadistatud ekvalaiser ToneTouch, millega saab valida kõlari kasutusrežiimi:  TV, muusika, film, öine kuulamine. Jah, see kõlar sobib ka koduseks muusikakeskuseks, sest on piisavalt vali ja kvaliteetne. Kõlariga saab seadmeid ühendada üle Bluetoothi, WiFi ja HDMI, see toetab ka Multiroom-lahendust, Airplay 2 ja Chromecasti. 

Kaasas on seinakinnitused, kuid kõlarit sobib paigutada ka telerilauale.

Beosound Stage saabub müügile hilissügisel, hind metalse äärega mudelitel on orienteeruvalt 1500 eurot.

Bang & Olufseni teisi kõlareid ja tooteid saab järgi proovida Bang & Olufseni salongis Endla tänav 16 ning osta kas salongist või e-poest.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.