Bang & Olufseni blogi

Beovision Eclipse – 450 W heliga teler, mis võimas nagu muusikakeskus

Bang & Olufseni telerite headus püsib kolmel vaalal. Esiteks muidugi tuntud Taani tippdisain, mis teeb pildikastist koduse stiilse disainielemendi. Teiseks – eriline pildikvaliteet, mis püsib tehnoloogia uusimate saavutustega samas tempos ning kolmandaks, kuna tegemist on siiski ka väga tuntud Hi-Fi audioseadmete tootjaga, pakub teler võimsat kõlarisüsteemi, mis täidab kodu väga kvaliteetse ja valju heliga.

Telerite kõlarid on tavaliselt üsna väikesed ja õhukesed, mis tähendab, et suurt võimsust neist ei maksa oodata. Põhjus on üsna lihtne – aina õhemaks muutuvatesse korpustesse pole lihtsalt ruumi enam ära mahutada mahlaka ja võimsa bassiga suuri kõlarielemente. Kui tahad seda, peab lisaks võtma ribakõlari ning tavaliselt sellega komplektis kaasas käiva bassikõlari. See on üsna levinud variant ning inimesed, kes hindavad korralikku heli, ongi juba harjunud sellise lisaseadmete komplektiga oma teleri juures.

Bang & Olufseni teleriga võid loomulikult samuti hankida sellele juurde mahlaka bassi ja rikkaliku helivärvinguga kvaliteetsed lisakõlarid. Bang & Olufseni enda tootevalikus juba on päris palju sobivaid komplekte nii otse teleriga ühendamiseks kui Multiroom süsteemis üle võrgu muusika mängimiseks või telesaadete kuulamiseks. Siiski on veel üks hea võimalus – Bang & Olufsen Beovision Eclipse.

See on Taani tootja teleriseeria ülemine ots, suurema diagonaaliga ning heligurmaani jaoks kõige olulisema lisaomadusega – spetsiaalse disainielemendina ekraani all asuva laia kõlaripaneeliga. Kuna see on õhukesest ekraanipaneelist paksem, mahutab kõik vajaliku valju ära mahlaka bassiheli tekitamiseks.

Suur kõlarisüsteem

Beovision Eclipse´il on kokku kuus kõlarielementi, igaühel eraldi võimendi. Need kuus võimendit annavad kokku 450 W võimsuse, mis on juba peaaegu nagu mõni väiksem kontserditehnika. Võrdluseks – nii mitmedki tavatelerid pakuvad kõlaripaare võimsusega 2 x 5 W ehk kokku 10 W. See on suurusjärk vähem kui Ecplipse´il.

Lisaks pole Bang & Olufseni 4K HDR teleril vaid üks kõlaripaar heli edastamiseks. On kolme kanaliga stereo (kesk-kõlar ja vasak-parem kanal) ning veel midagi.

Võimendeid on teleris järgmiselt:

  • 1 x 50 W keskmisele kõlarile
  • 2 x 50 W lairibakõlarite paarile
  • 3 x 100 W keskriba- ja bassikõlaritele

Kõlarielemente on aga järgmiselt:

  • üks 1″ element
  • kaks 2,5″ lairiba-elementi
  • kolm 4″ keskriba- ja bassielementi.
Nii võib öelda, et Beovision Eclipse´il on kõik vajalik olemas nii telesaadete ja filmide vaatamiseks kui ka kõrgekvaliteetsete kontsertide jälgimiseks. Tänu võimsale kõlarisüsteemile pole see lihtsalt kontserdijälgimine, vaid annab elamuse, nagu oleksid ise saalis kohal.
Selleks, et stiilne teler oma muu mööbli ja sisekujundusega paremini sobitada, on kõlaripaneelid vahetatavad. Saad valida, mis toonis puitkattega need kaetud on ja tellida just endale meelepärase viimistluse.
Telerid on saadaval 55-tollise ja 65-tollise ekraaniga. Vaata Endla tn 16 salongis kohapeal, kus saad ise järgi proovida koos Bang & Olufseni spetsialistide asjalike nõuannetega või uuri www.miterassa.ee e-poest.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.