Bang & Olufseni blogi

Kui järgmisel aastal tuleks välja Bang & Olufseni telefon, siis milline see oleks?

Disain: Michael Muleba

Bang & Olufsen on varemgi telefone teinud, näiteks kümme aastat tagasi tuli välja koostöös Samsungiga moodsa disainiga muusikatelefon Serenata, mille liugklapi all peitus suur kõlar ning numbriklahvide asemel oli futuristlik ketas. Kui aga järgmisel aastal sekkuks Taani disainelektroonika tootja mobiilimaailma uuendustesse, siis milline see toode välja näeks?

Kontseptsioontelefon G1, mille mõtles välja Michael Muleba, proovib sellele küsimusele vastust leida. Tegemist on esialgu puhtalt fantaasiaga, aga miks mitte selline telefon 2019. aastal? Tehnilistelt näitajatelt võiks see olla üsna tipust, rääkimata disainist, mis peab selgelt kõigist teistest ühesugustest tippmobiilidest eristuma – just samamoodi, nagu Bang & Olufsen oma segmendis, kõlarite ja muude heliseadmete juures teeb.

Uus telefon võiks disainer Michael Muleba arvates tagaküljelt olla poolenisti kaetud kvaliteetse kangaga, et vältida libisemist ja et anda seadmele luksuslik välimus. Alumine pool tagaküljest aga on lainelise üleminekuga ning valmistatud Bang & Olufsenile omasest kõrgtöödeldud alumiiniumist.

Esikülg võiks olla võimalikult minimalistlik – see tähendab, et külgedelt ja otstelt kumerduv OLED ekraan peab katma kogu esikülje ilma raamita.

Muidugi ei tohiks puududa ka hetkel saadaolevad kõige kvaliteetsemad neljasuunalised mobiilikõlarid koos kadude ja moonutusteta võimendiga.

Protsessoriks ei rohkem ega vähem kui järgmisel aastal välja tulev tehisintellektiga ning tõenäoliselt esimesena 5G toega Qualcommi Snapdragon 855 mobiiliprotsessor, näotuvastus, 1 TB sisemist välkmälu (sest kvaliteetset meediat on vaja pakkimata kujul kuskil hoida) ning 10 GB operatiivmälu.

Taga on autori visiooni järgi kaks kaamerat: üks sensor peitub 12-kordse suurendusega teleobjektiivi taga ning teine on lainurkobjektiiviga.

Aku on ka tavalisest suurem – 6600 mAh ja kõik see pakendatakse vee- ja tolmikindlasse IP68 standardile vastavasse korpusse.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.