Bang & Olufseni blogi

Video: Bang & Olufsen uuendab oma 70ndate vinüülimängijat, mis saadaval alates novembrist

Kui midagi teha, siis tuleb seda teha hästi ja põhjalikult, räägib Taani disainelektroonika tootja Bang & Olufsen oma tutvustusvideos ja näitab, mismoodi uuendati 1970ndatest pärit “maailma parimat vinüülplaadimängijat”.

Mudelit Beogram 4000c, mis näeb väga moodne välja ka täna, toodetakse restaureerituna vanadest seadmetest piiratud koguses ning eksklusiivse toote saavad endale muretseda eeltellijad alates novembrist.

Bang & Olufsen toodab oma kuulsat plaadimängijat väga piiratud koguses — neid tehakse vaid 95 tükki. Vastavalt sellele on ka hind — üks eksemplar maksab 11 000 dollarit. Muidugi on kõik kokku pandud käsitsi ja masstoodangust jääb see seade puutumata. Algusest lõpuni vaadatakse komponendid üle samas Taani tehases, kust 1970ndate alguses need plaadimängijad väljusid.

Beogram 4000 tuli välja 1972. aastal ja sai paljudele plaadimängijatele järgmisel kümnendil eeskujuks nii disaini kui kvaliteedi poolest. Omapärase ehitusega grammofonikäpp on praegugi täiuslik ja seda jäljendasid omal ajal paljud teisedki tootjad. Kuna vinüülimängijad on jälle tagasi tulnud oma kindlas nišis, siis võib seda 1970ndate disaini kohata ka mõnedes praegustes seadmetes.

Legendaarset Beogram 4000 mudelit toodeti vaid 1974. aastani. See sai kollektsionääride seas väga ihaldusväärseks, sest muutus kiiresti harulduseks. Lisaks sobisid grammofonile vaid üht kindlat tüüpi helipead, mida toodeti ainult ühes tehases — New Yorgis asuvas Soundsmithis.

Miks just 95 eksemplari? Põhjus on selles, et Taani elektroonikafirmal täitus just sel aastal 95 aastat. 1925. aastal asutatud firma juubeliväljalase tuleb müügile novembris, aga ilmselt tellitakse selle kõik eksemplarid juba varem ära.

Videot sellest, kuidas Beogram 4000c grammofoni toodetakse ja taastatakse nagu ligi 50 aastat tagasi, saab vaadata siit:

Kui soovid muusika kuulamiseks Bang & Olufseni kvaliteetseid kõlareid või kõrvaklappe, siis vaata Miterassa e-poodi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.