5 parimat telefoni neile, kelle jaoks on telefon teleri eest

Foto: Julia Veensalu

Nutitelefonid on muutunud lahutamatuks osaks igapäevaelus ja seda mitte ainult suhtluse hoidmise pärast — sotsiaalmeedia on kõik üle võtnud. 

Muusika kuulamine, sarjade ja youtuber’ite vaatamine ning mängude mängimine võtab mitmeid tunde päevas, seega kui nii palju aega juba ekraani ees veeta, peaks selleks olema ka vastav nutiseade, mis seda parimal võimalikul moel teha laseks. Tõime välja viis telefoni, mis on oma ekraani, kõlarite ja ka sisu poolest sobilikemad just meedia tarbimiseks.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Suve lõpus ilmunud suure 6,9-tollise Dynamic Amoled ekraaniga Samsung Galaxy Note 20 Ultra on võimas seade, mille värvikirev ja terav pilt teeb sisu vaatamise lihtsaks ka eredas päikesevalguses. Kiire 5G ühenduse ja Samsung Exynos 990 protsessori koosmõjul on tagatud kiireim funktsioneerimine.

Telefoni stereokõlarid koos Dolby Atmosega loovad mitmemõõtmelise heli illusiooni, et ka kuulamiskogemus oleks sama hea kui vaatamiskogemus.

Mängurite rõõmuks on Note 20 Ultral üle 100 Xboxi mängu, mida saab mängida 120 Hz värskendussageduse juures ning seda saab teha kasvõi pikki tunde, sest 4500 mAh akuga peab telefon vastu terve päeva.

Samsung Galaxy S20+

Teine Samsungi meediasõbralik telefon on Galaxy S20+ oma 6,7-tollise Dynamic AMOLED QHD+ ekraaniga, mille eredus ja detailne pilt on loodud sarjade ja Youtube’i vaatamiseks. Niisamuti ka mängimiseks, sest kaadrite sujuvuse garanteerib seadme 120 Hz värskendussagedus, mis laseb ekraanil piisavalt kiiresti pilti uuendada. Kvaliteetsele pildile lisaks annab oma panuse ka rikkalik ja puhas Dolby Atmose ümbritsev heli, et meediatarbimine igal võimalikul viisil Samsung Galaxy S20+’iga meeldiv kogemus oleks.

Vajatava jõudluse jaoks on seadmel Samsung Exynos 990 protsessor, mis koos 4500 mAh akuga laseb telefonis aega veeta täpselt nii kaua ja sellise võimsusega, nagu kasutaja seda ise soovib.

OnePlus 8 Pro

OnePlus 8 Pro on 6,78-tollise Fluid AMOLED QHD ekraaniga telefon, mille uudne tehnoloogia on loodud tagama sujuvat pildi liikumist. Koos 120 Hz värskendussagedusega uueneb pilt piisavalt tihti, et vaadatav sisu parima kvaliteediga oleks.

Lisaks meeldivale vaatamiskogemusele on tähtsaks faktoriks ka laadimise kiirus ning OnePlus 8 Pro 5G ühendusega võtabki mängude, sarjade ja videote laadimine vaid mõned sekundid. Viimase lihvi lisab Dolby Atmos 3D heli, mis on rikkalik nii kõrvaklappidega kui ka ilma.

Vajaliku jõudluse ja piisava kiiruse eest vastutab Qualcomm Snapdragon 865 protsessor, mis on küll energiakulukas, kuid selle jaoks on 4510 mAh aku, mis laseb telefoni siiski terve päeva laadimata kasutada.

Sony Xperia 1 II

Sony Xperia 1 II-e näol on tegemist seadmega, mis on loodud filmi- ja sarjasõpradele, sest 6,5-tolline 4K HDR OLED ekraan koos mitmemõõtmelise Dolby Atmos ümbritseva heliga tekitavad kinoväärilise kogemuse.

Ka mänguhuvilistele on antud telefon sobilik, olles optimeeritud Call of Duty® mobiiliversiooni jaoks. Koos võimsa Qualcomm Snapdragon 865 protsessori ja 4000 mAh akuga saab pikki tunde telefonis veeta ilma, et peaks muretsema vähenenud võimsuse või laetustaseme pärast.

Apple iPhone 11

Ka Apple’i austajad ei pea ilma meediasõbraliku telefonita hakkama saama — 6,1-tollise Liquid Retina IPS LCD ekraaniga iPhone 11 on heaks abimeheks, kui on tahtmist kuulata oma lemmikmuusikat ruumilise Dolby Atmos heliga või sisustada õhtuid Netflixiga.

Selge ja ereda pildiga telefon, mis on suuteline kuvama teravalt ka kõiki pisidetaile, teeb selle kasutamise meeldivaks ning isegi 60 Hz värskendussageduse juures suudab see pildi kvaliteedi heana hoida.

Telefoni kiireks toimimiseks on sellel Apple A13 Bionic protsessor, mis on piisavalt energiasäästlik, et 3046 mAh akuga terve päev vastu pidada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.