Elisa blogi

Ekspert selgitab: Kas tehnikatootjatelt ühesuguste laadimiskaablite nõudmine on hea mõte?

Foto: Shutterstock.

Võib juhtuda, et juba lähitulevikus peab Apple vähemalt Euroopas oma senistest laadijatest loobuma, kuna Euroopa Liit võib vastu võtta seaduse, mis kohustab kõiki telefonitootjaid kasutama Type-C laadijaid.

Alles jaanuaris hääletas Euroopa Parlament selle poolt, et nõuda tehnikatootjatelt ühtset laadimisstandardit. Nüüd on aeg Euroopa Komisjonil otsustada, kas eelnõuga edasi minna. Kõige varem võiks uus seadus jõustuda juba tänavu suvel, mis tähendaks suurimat muutust ennekõike õunafirmale ja selle klientidele.

Elisa seadmete tootejuhi Kirill Šapošnikovi jaoks on Euroopa ühtsele laadimisstandardile üleminek (ehk siis Type-C) igati positiivne.

“Tänasel päeval on valdavalt kasutusel kolm erinevat kaablitüüpi: microUSB, Type-C ja Apple eksklusiivne Lightning. Kui nüüd oletada, et Euroopas viiakse kõik üle ühele laadimisstandardile, milleks oleks Type-C, lahendaks see lõpptarbija jaoks kaabeldamismured ja muudaks seadmete ühendamise lihtsalt mugavamaks.” selgitas ta.

“Type-C on liikunud nii sülearvutitesse, lauaarvutitesse kui ka tahvelarvutitesse. Seda on kerge ühendada ning see võimaldab suuremaid laadimiskiiruseid ja andmete läbilaske võimet. Omavahel on võimalik ka seadmeid ühendada ja kasutada näiteks ekraani pikendusena,” jätkas ta.

Kirilli sõnul tähendaks muutus õunafirma klientide jaoks vaid seda, et tulevikus ei ole seadmed enam Lightningu, vaid uuema ja tulevikukindlama Type-C ühendusega.

“Juhul, kui Apple peaks sellisele lahendusele liikuma, siis muutub suurema tõenäosusega ka paki sisu. Kõrvaklapid saavad ühenduseks Type-C, sama muutub ka laadijaga. Juba täna on uutel 11 Pro seeria seadmetel üks ots Type-C, teine aga veel Lightning.”

Positiivsena võib välja tuua ka tõika, et laadijate jagamine tuttavate vahel muutuks tunduvalt lihtsamaks.

Praegu ei ole siiski ühtegi kindlat otsust vastu võetud, kuid sisuliselt ei ole säärase nõude kehtestamine lõpptarbija jaoks sugugi halb, vaid muudaks kasutajate elu hoopis lihtsamaks.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses