Esimesel poolaastal reisis välismaale 40% vähem Elisa kliente kui mullu

Foto: Shutterstock.

Elisa roaming‘u statistikast selgub, et 2020. aasta esimeses pooles kasutas välismaal andmesidet 40% vähem inimesi kui mullu, kuid sellest hoolimata tõusis välismaal kasutatud andmeside maht 38%, kokku 2,77 petabaidini. Populaarsed sihtriigid juunis ja juulis olid Läti, Soome ja Leedu.

Elisa era-, äri- ja kõnekaardiklientide andmeside tarbimine välismaal on hüppeliselt tõusnud alates 2017. aastal rakendunud Euroopa Liidu roaming‘u regulatsioonist ning erandiks pole ka tänavune aasta.

Tänavu esimese seitsme kuuga kasutasid Elisa kliendid välismaal 2,77 petabaiti ehk ligi 2 900 000 gigabaiti andmemahtu. Sellise mahu eest saab vaadata näiteks Netflixi 4K kvaliteedis 47 aastat või täis-HD kvaliteedis 110 aastat. Möödunud aastaga võrreldes tõusis välismaal kasutatud andmeside hulk 38%.

Elisa klientide välisriikide külastatavus langes aga möödunud aastaga võrreldes 40%. Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann sõnas, et suure languse taga on üle maailma kehtestatud reisipiirangud ja soovitused reisimise vältimiseks.

“Kui heita pilk andmesidele riigiti, siis ilmneb, et mitmetes eestlaste lemmik reisisihtkohtades on andmesidekasutus langenud tohutult.”

Roaming‘u andmetest paistab, et näiteks Bulgaarias langes andmesidekasutus 86%, Itaalias 51%, Horvaatias 60% ja Türgis 85%.

Roaming‘u suure tõusu taga on lähiriigid Soome, Rootsi ja Norra, kus tõenäoliselt kasutasid andmesidet reisipiirangute tõttu riiki jäänud eestlased. Käesoleva aasta andmete põhjal pole oodata ka roaming‘u kasutuse aeglustumist, sest juba esimesel poolaastal kasutati välismaal oluliselt rohkem andmesidet,” lisas Ploomann.

Roaming‘u andmete põhjal külastasid Elisa kliendid tänavu juunis ja juulis välisriikidest enim Lätit ning seejärel Soomet ja Leedut. Kui võrdleme reisimist käesoleval aastal varasema ajaga, siis külastati enim naaberriike nagu Soome, Rootsi, Läti, kuid populaarsed olid ka Poola ja Saksamaa.

2019. aasta statistika näitas, et eestlased kasutavad roaming‘ut suurtes mahtudes talvisel ja pimedal perioodil, kui põgenetakse mitte ainult puhkama, vaid ka soojematesse kliimadesse kaugtöötama.

Valdav osa Elisa klientidest käis varasemalt välismaal paar korda aastas ning käesoleva aasta lõpuks selgub, kui palju on ülemaailmne viirusepuhang eestlaste keskmist reisiharjumust mõjutanud.

Populaarsed sihtkohad juunis ja juulis roaming‘u kasutatavuse põhjal

  1. Läti
  2. Soome
  3. Leedu
  4. Venemaa
  5. Rootsi

Roaming‘u kasutus langes enim:

  1. Bulgaaria – 86%
  2. Türgi – 85%
  3. Šveits – 80%
  4. Iirimaa – 78%
  5. Horvaatia – 60%

(01.01–30.07.20 seisuga)

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.