Kolm lisatarvikut, milleta üks moodne autojuht hakkama ei saa

Arvutite, mobiiltelefonide ning kogu muu põneva ja digitaalse taustal näitavad tehnika viimast sõna kenasti ette ka uued autod. Kas teadsite, et nii mõnigi uus luksuslik sõiduk tuleb sisseehitatud pardakaamera või juhtmevaba laadimisega?

Paljudel meist on aga nõks vanemad sõidukid, kust säärast mugavust ei leia. Seepärast võibki eelmainitud moodsatele lahendustele järgi jõuda mõningate kavalate lisatarvikutega.

Hea pardakaamera registreerib sündmusi ka parkides

Alustamegi nõndasamast pardakaamerast, mis on üks ütlemata mugav abimees ohtlikke olukordade registreerimisel või avarii korral põhjuste väljaselgitamisel. Ühtlasi võib nende silma ette sattuda naljakaid seiku, millest annab tunnistust YouTubes paiknev lugematu pardakaamera momentide nimistu.

Millist siis ikkagi valida? Elisa e-kauplusest võib leida näiteks Xiaomi pardakaamera Mi Dash Cam 1S, mis pakub kõrge resolutsiooniga FullHD kvaliteeti, hääljuhtimist ning hõlpsat paigaldamist. Kaameral on varrukas ka üks huvitav trikk – kui auto pargib ning kinni olev kaamera registreerib ebatavalise vibratsiooni, alustab ta uuesti filmimist.

Laadija on tänapäeval asendamatu…

Kui uutes autodes on laadimiseks olemas spetsiaalsed USB-pistikud, siis vanema sõiduki puhul tuleb juurde osta lihtsalt autolaadija. Viimane paigaldatakse reeglina keskkonsoolis asuvasse sigaretisüütajasse, kust laadija voolu ammutab.

See Samsungi autolaadija kasutab AFC (Active Fast Charging) tehnoloogiat ning tuleb kaasa meetrise laadimisjuhtmega. Tänapäeval on autos ilmselt raske selleta hakkama saada, eriti kui plaanis on pikad sõidud.

…nagu ka telefonikinnitus ja käed-vaba seade

Sõidukid lähevad suuremaks, mahukamaks ja praktilisemaks. Vahel on mobiiltelefon aga ära unustanud ning salongis ei tundu olevat loogilist kohta kuhu seda asetada.

Kes meist tahaks siis sõita teise riigi otsa nii, et telefon taskus hõõrub. Eriti tüütu on veel siis, kui keegi helistab ja siis tuleb keset sõitu seda välja kaevama hakata.

Lahendus tuleb muidugi ventilaatorvõredele kinnitatava telefonikinnituse näol, mida saab vastavalt mobiili mõõtmetele korrigeerida. Pane see mugavasse kohta ning sõit võibki alata

Kui auto Bluetoothiga telefoni ühendada ei saa, võib kõnede jaoks juurde osta spetsiaalse hands-free komplekti. Celly Mono toode sobib selleks ideaalselt, sest nii saab tähtsad asjad räägitud ilma, et silmad tee pealt ära võtma peaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.