Kolm paari kõrvaklappe, mis on jooksjatele loodud

Foto: Shutterstock.

Hetkel, kui kõik jõusaalid ja spordikeskused on suletud, suundub aina rohkem inimesi jooksuradadele. Kui motivatsiooni joosta pole, tuleb appi muusika kuulamine. Lisaks aitab muusika kätte saada ka ühtlase rütmi ja suurendab keskendumisvõimet.

Positiivse kogemuse saamiseks peavad aga kõrvaklapid olema jooksmiseks sobilikud ning valikut tehes tuleks meeles pidada, et jooksmiseks on head kõrvasisesed kõrvaklapid, mis püsivad paigal ja on mugavad, mürasummutavad ning hea helikvaliteediga.

Toome välja kolm paari juhtmevabu kõrvasiseseid kõrvaklappe, mille soetamist tasuks jooksuharrastajal kaaluda.

JBL Tune 120 TWS

JBL Tune 120 TWS kõrvaklapid oma ergonoomilise kuju poolest sobilikud just jooksmiseks – need püsivad tugevalt kõrvas ning neid on mugav kanda ka pikema ajaperioodi jooksul. Täislaetuna saab JBL kõrvaklappide kasutada neli tundi järjest ning laadimiskarp lisab sellele ajale veel 12 tundi.

JBL Pure Bass tehnoloogia tagab võimsa heli, millega saab kuulata oma lemmikpalu ka maksimaalsel helitugevusel, ilma et bass seda moonutaks. Jooksmise ajal saab vajadusel kasutada käed-vabad kõnede funktsiooni ning lisaks saab paremale klapile tehtud kahe õrna puudutusega aktiveerida Siri või Google Now. Laulude või podcast’ide vahetamine ja pausile panemine käib samuti kõrvaklappide puutetundlikult pinnalt.

Siiski, JBL Tune 120 TWS kõrvaklappidel puudub ametlik IP-kood, mis tähendab, et niiskeid olusid tuleks pigem vältida.

Sony Bluetooth WF-100XM3

Sony juhtmevabad kõrvaklapid on suurepärane lahendus neile, kelle jooksurada tiheda liiklusega piirkondade läheduses on. Kõrgtasemelise mürasummutusega pole segavaid faktoreid kuulda ning kõrvu jõuab ainult kõige rikkalikum ja selgem heli.

Kõrvaklapid suudavad automaatselt tuvastada inimese tegevuse ja liikumise ning selle järgi kohandada heliseaded vastavalt situatsioonile. Sony rakenduses on need sätted ise kohendatavad ja täieliku ohutuse huvides saab mürasummutuse maha võtta puutetundlikul pinnal vaid paar puudutust tehes.

Kõrvaklappide puutetundlikult pinnalt saab muuta veel nii helitugevust kui ka käivitada Google Assistanti, Sirit või Amazon Alexat; muusika peatub kõrvaklapi kõrvast võtmisel ja jätkub pooleli jäänud kohast selle kõrva tagasi panemisel. Nende kuus tundi kestev aku koos lisa 18 tunniga võimaldavad muust maailmast eralduda lausa terveks ööpäevaks.

Sony Bluetooth WF-100XM3 kõrvaklapid said endale loomisprotsessi käigus kolme pidepunktiga ergonoomilise kuju, et need tugevalt ja mugavalt kõrvas püsiksid.

Huawei FreeBuds 3

Huawei FreeBuds 3 kõrvaklappidel on tavapärasest erinev kuju, mis aitab neil paremini ja mugavalt kõrvas püsida – otseselt need kõrva sisse ei lähe, vaid jäävad üsna pealiskaudselt kõrva pinnale. Sellest hoolimata on neil aktiivne mürasummutus, mis summutab segavad hääled ning laseb nautida selget ja ruumilist heli.

Kõnede tegemisel blokeerivad kõrvaklappide mikrofonid tuule müra, seega saab vajalikke vestlusi läbi viia ka joostes, ilma et üht osapoolt kuulda poleks. Androididele mõeldud spetsiaalse rakenduse kaudu saab mürasummutust ise reguleerida ning soovi korral ka täiesti välja lülitada, iPhone’ide kasutajatel on võimalused nende kõrvaklappide kontrollimisel aga piiratud.

Erinevate toimingute tegemine käib klappide pealt – muusika esitamiseks või vahetamiseks tuleb teha topeltpuudutus paremale klapile ning mürasummutuse sisse/välja lülitamiseks vasakule klapile.

Olles korra FreeBudsid telefoniga ära ühendanud, seovad need järgmine kord ennast juba ise. Muusika läheb kõrvaklapi kõrvast võtmisel automaatselt pausile ning jätkub tagasi kõrva panemisel. Järjestikusel kuulamisel kestab nende aku neli tundi, kuid laadimiskarp lisab sellele veel 16 tundi tõelist elamust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.