Miks on hea, kui sülearvutil on SIM-kaart?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Mõned sülearvutid, eriti just äriklassi omad, tulevad sisseehitatud SIM-kaardi pesaga. Miks on see parem kui eraldi USB-pulk või mobiilist interneti jagamine? Siin on mõned lihtsad põhjused.

Esiteks – Internet on alati käepärast

Sülearvuti, millel on SIM kaardi pesa juba sisse ehitatud, tagab Interneti olemasolu igal ajal. Sa ei pea muretsema avaliku WiFi punkti pärast, kuhu oma ühendus luua (ja see ühendus võib olla aeglane ning ebaturvaline), samuti pole vaja kurnata mobiiliakut mobiilse andmeside jagamiseks üle Hotspoti ehk võrgujagaja – telefon tühjeneb arvutile netti jagades üsna kiiresti ja pealegi katkeb ka ühendus, kui peaksid kõne vastu võtma. Arvutile samas 4G võrgus olemine eriti mõju ei avalda – aku kestab pea sama kaua, kui WiFi-s olles.

Teiseks – midagi ei pea arvuti külge ühendama, kõik toimib kohe

Kui kasutad USB-pulka, mis netiühenduse tagab, siis saad muidugi netiühenduse ka siis, kui arvutis sisseehitatud SIM-kaardi pesa pole. Kuid eraldi USB-pulgaga on mitu ohtu. Kõigepealt võib see ära kaduda või maha jääda ja pole otsustaval hetkel sinuga kaasas. Lisaks pole USB-pessa käiv lisaseade näiteks reisil olles kitsastes oludes mugav, sest ulatub arvutist pikalt välja ja võib asjade taha takerduda, halvemal juhul ära murduda või koguni arvuti USB pesa lõhkuda.

Alternatiiviks oleks eraldi akuga juhtmevaba m-interneti ruuter, mis jagab andmesidet üle WiFi, kuid sellel on samad piirangud nagu mobiiliga – aku ei kesta sellistel seadmetel kuigi kaua ja teiseks on ikkagi tegu eraldi seadmega, mida peab laadima ning alati kaasas kandma.

Kolmandaks – sa ei peaks oma mobiilise andmeside mahu pärast muretsema

Arvutile mobiilse interneti SIM kaarti muretsedes võta kindlasti selline pakett, millel pole olulisi mahu- ja kiirusepiiranguid. Kui mobiilile piisab ka mõnest aeglasemast paketist ja seda ühendust arvutile jagades võib kiirus sülearvutis olles piirama hakata, siis piiramatu andmesidepakett sülerile aitab teha oma tööd muretult igalt poolt ja ilma piiranguteta.

Millised arvutid toetavad mobiilset andmesidet?

Osa äriklassi süleritest on kas kohe mobiilse andmeside toega ja sisaldavad SIM kaardi pesa või saab selle eraldi valida. Alati ühenduses sülerid, mis kestavad akudelt terve päeva, on paljude ärikasutajate jaoks juba uus normaalsus.

Integreeritud 4G modemiga on näiteks Lenovo tuntud äriklassi ultrabook Thinkpad X1 Carbon (ühenduskiirusega kuni 450 Mbit/s). See arvuti kaalub vaid 1,13 kg, seega on igati sobilik reisikaaslane töö tegemiseks igal pool.

Lenovo Thinkpad T480S on teine veidi suurem äriklassi süler, mis pakub lisaks tippklassi protsessorivõimekusele ja lauaarvuti jõudlusele ka 4G ühendust kuni 300 Mbit/s. Ühendusvõimalus on alati olemas, ükskõik kus sa ka ei asuks. Suurema ekraani ja võimsa protsessoriga saab teha tõsisemaid graafikatöid või mängida.

4G modem on sees ka kompaktseimas 12,5-tollises Lenovo süleris Thinkpad X280. Kiirus samuti 300 Mbit/s. Selle õhukese masinaga võid minna ka sellistele retkedele, kuhu palju lisakaalu kaasa võtta ei saa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.