Elisa blogi

Milline telefonikinnitus autosse valida?

Telefoni autos hoidmiseks on mitmeid võimalusi, kõige parem viis on hoida seda eraldi hoidikus. Viimaseid on saadaval mitmesuguseid, mille järgi neid valida?

Iminapaga

Klassikaline ja enim levinud telefonikinnituse tüüp on selline, kus hoidja kinnitatakse auto esiklaasi külge iminapaga.

Seda tüüpi kinnituse miinuseks on see, et kehva haakuvuse korral võib hoidja klaasi küljest pudeneda. Teisalt on aga eeliseks see, et hoidja asendit ja asukohta saab valida vastavalt enda soovile.

Selliseid hoidikuid tehakse ka erineva pikkusega, et igaüks saaks vastavalt sõiduvahendile just selle õige asukoha valida.

Armatuurile kinnituvad

Kui pole soovi akende külge lisavidinaid kinnitada, siis saab vajadusel kasutada armatuurile kinnituvat telefonihoidikut. Siin on erinevaid variante, kuid enamlevinud on need, mille saab liimainega otse armatuurile kleepida või ventilatsiooni õhuavade külge kinnitada.

Parim valik sõltub tihti konkreetsest automudelist, kuna üks või teine variant ei pruugi igale poole sobida. Liimitava variandi miinuseks on ka see, et eemaldamisel võib sinna jääda kole plekk või pleekinud ala, millest enam lahti ei saa.

Kui aga kasutada ventilatsiooniavade külge käivat varianti, siis seda saab alati vajadusel eemaldada ning endale sobiva ava külge panna.

Magnetiga või ilma

Telefoni paigal hoidmiseks on samuti erinevad võimalused. Enamasti on hoidikute avad reguleeritavad, kuid on ka mudelipõhiseid hoidjaid, mis on konkreetse telefoni laiusega.

Populaarsed on ka magnetiga hoidikud. Sellisel juhul on auto kinnituse küljes üks magnet ning teine tuleb asetada telefoni külge. Paljudel juhtudel tähendab see magneti liimimist telefoni tagumisele küljele, mis võib hiljem eemaldades sinna jälje jätta. Sellisel juhul on hea nipp kasutada korpust, kus see püsib paigal ka ilma liimimata.

Endale sobivaima telefonikinnituse saad otsida ka Elisa e-poest. Valikuga saad tutvuda siit.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.