Elisa blogi

Mis teeb Samsung Galaxy S10 Plus-ist maailma parima kaameraga telefoni?

Samsung Galaxy S10 kaamera.

Samsung tõi aasta alguses välja oma tippmudelite seeria – Galaxy S10 ning kohe alguses ennustati sellele mudelile tippujõudmist ka kaamerate kvaliteedi osas. Tuntud kaamerate testisait DxoMark, mis põhiliselt tegeleb „suurte“ kaamerate testimisega, on juba mõnda aega ka mobiilikaameraid laboritingimustes ja elulistes olukordades testinud ning leidis, et Samsung Galaxy S10+ on tõesti hetkel maailma parim.

Kuna test hõlmab tuhandeid pilte nii esi- kui tagakaamerast, nii kontrollitud valgustingimustes (laboris) kui ka väljas tavakasutaja tüüpilistes olukordades, siis peaks olema tegemist ühe maailma kõige põhjalikuma testiga. Kokku tehakse umbes poolteist tuhat pilti, mille kvaliteeti hindavad oma ala eksperdid ja insenerid.

Samsung Galaxy S10+ on Samsungi uue seeria üks tipptelefonidest, millel kolm tagakaamerat: 12 MP sensor 26 mm objektiivi ekvivalendiga läätsetega (lainurk) ning f/1.5–2.4 muudetava avaga, OIS ehk optilise pildistabilisaatoriga; teine sensor on 16 MP ning 13 mm ekvivalendiga läätsedega (ülilainurk) ning f/2.4 avaga; kolmas sensor aga on 12 MP ja 52 mm ekvivalendiga läätsedega (tele) ning f/2.4 avaga, samuti on kolmandal olemas optiline stabilisaator teravamate piltide jaoks.

Vaata esikaamera testivideot.

Videot teevad tagakaamerad 4K kvaliteediga ja 60 kaadrit sekundis või vaikimisi Full HD kvaliteedis  (1080p/30 fps).

Esikaamerad on lahendatud uudse ekraanisisese tehnoloogiaga: äärest ääreni 6,4-tollisele AMOLED ekraanile on sisse lõigatud auk kahe esikaamera jaoks. Põhi-selfie-kaamera on 10MP sensoriga ja 25 mm ekvivalendile vastavate läätsedega (lainurk), kuid lõikab alati vaikimisi kaadri 6,5 MP pildi peale, et saavutada samasugune standardvaatenurk 32 mm ekvivalendiga, nagu on täiskaadersensoriga peegelkaameratel. Teine, 8 MP sensor aga on pildi sügavuse tunnetamiseks, lubades teha peegelkaameratele omast bokeh-efektiga pilti, kus näiteks tausta saab jätta uduseks.

Kokku on tegu seega viie üsna tipptasemel parameetritega kaamerakomplektiga, mida juhib Samsungi tehisintellekt. Lisaks saab muidugi ka käsitsi parameetreid seadistada.

Esikaamera saavutas testis kokku 96-punktise tulemuse, mis on ajaloo parim mobiilikaamerate seas. Sealhulgas oli fotode testitulemus 101 punkti ja video tulemus 88 punkti. Võrreldes Samsungi varasema tipu, Galaxy Note 9-ga, oli paranemine pea kõigis parameetrites.

Kui esikaamera puhul pole kahtlust, et tegemist on maailma parima kaamerapaariga, siis tagakaamerate osas oli võitlus esikohapärast tihedam. Tegelikult said tagakaamerate testis Samsungi kolm kaamerat täpselt sama tulemuse kui Huawei Mate 20 Pro ja Huawei P20 Pro – 109 punkti. Kui nüüd aga kokku lüüa esi- ja tagakaamerate punktid, siis võibki öelda, et Samsungi viis kaamerat teevad Galaxy S10 Plus´ist maailma parima pildistamismobiili.

Uue tippmudeli esi- ja tagakaamerad suudavad mõlemad salvestada UHD-kvaliteedis, tagakaamera video on võimalik salvestada lisaks ka HDR10+ kvaliteedis. Super Steady digitaalne stabilisaator aitab kaadris teravana hoida ka kiirelt liikuvaid objekte ning filmida sujuvaid kaadreid ka liikumise pealt. Super Slow-mo suudab salvestada aga neli korda rohkem aeglustatud videot kui traditsioonilised slow-mo ehk aegluubis võtte võimekusega kaamerad.

Kaamera jõudluse hindamiseks testis DxOMark Galaxy S10+ kaamerate säritust, kontrastsust, värve, automaatse teravustamise võimekust, pildi tekstuuri, müra, bokeh efekti, suumi, välklampi ja videokvaliteeti. Eriti hea on Samsungi kaamera bokeh´i, säri ja värvide esituse kategoorias. Vaata lähemalt testi siit. Esikaamera sai samuti väga kõrged hinded bokeh´is, kuid eriti tõsteti esile väga head nahatooni elutruulikust, mis digikaamerate puhul on tihti probleemiks. Selfie-kaameral aga on see väga oluline omadus.

Lisaks võitis Samsung Galaxy S10 ka parima ekraani auhinna Displaymate´i testis. Seega võib öelda, et pilditegemise ja pildivaatamise osas on tõesti tegemist praegu maailma ühe parima valikuga, mida profid kinnitavad.

Vaata ka uue kaameratelefoni lahtipakkimise ja testimise videot, mille tegi Elisa tootejuht Imre Nõmmik:

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.