Elisa blogi

Tahad korraga kogeda nii suurfirma kui idufirma maastikke? Elisa pakub põnevat Startup Scouteri ametikohta

Elisas töötavad juba mõnda aega huvitava ametinimetusega töötajad – Startup Scouterid. Nende ülesandeks on otsida põnevaid ja paljutõotavaid idufirmasid, kellega võiks Elisa koostööd teha ja uusi tooteid-teenuseid arendada. Just nüüd otsib Elisa oma tiimi uusi avastajaid, kuna praktika-aeg senistel Startup Scouteritel saab sügisel läbi. Võimalik, et see võid olla just sina, kes saab väljakutsetest tulvil ja väga eksootilise ametikoha. Sellest räägib lähemalt Elisa Startup- ja praktikaprogrammi tiimijuht Astrid Maldre.

Lühidalt – kes on üldse Startup Scouterid ja mida nad teevad?

Startup Scouter on avatud silmaringiga ning valmis katsetama uusi tooteid ja teenuseid. Ta aitab meil üles otsida need huvitavad idufirmad, kellega võiksime meie klientidele midagi uut ja vajalikku pakkuda. Ta ei karda esindada Elisat ja mõelda kastist väljas – kuidas mõni ootamatu lahendus võiks sobida Elisa tooteportfelli.

Ta mõtleb äriliselt, teeb vajadusel turu- ja konkurentsianalüüsi ning suhtleb väga paljude inimestega Elisas, muidugi ka startup´idega ja erinevate katusorganisatsioonidega.

Miks Elisa otsustas üldse sellised inimesed oma hingekirja võtta, mida loodeti?

Startup Scouterid said Elisa Eestisse võetud Elisa Soome ettevõtte eeskujul. Neil on antud programm juba neli aastat toiminud ja selle ajaga on kokku kogutud väga suur andmebaas erinevate idufirmade kohta üle maailma. Reaalselt tehakse koostööd umbes 80 startup´iga.

Eestis tahame me nende kogemusele tuginedes ja oma turgu arvesse võttes samamoodi laiendada koostööd erinevate idufirmadega ning tänu sellele pakkuda klientidele uusi nutikaid teenuseid igapäevaelu lihtsustamiseks.

Kuidas praegu on lootused end õigustanud?

Oleme tänu Startup Scouteritele muutnud Elisas innovatsiooniprotsessi: seda, kuidas jõuavad uued huvitavad ideed õigete inimesteni, kuidas neid ideid kiiresti valideerida ja turule toomiseks ette valmistada. Tänu scouteritele oleme jõudnud oluliselt rohkem ideid läbi analüüsida, kui muidu jõuaks.

Millega Startup Scouterid tegelesid ja mis saab neist siis, kui sügisel nende kuuekuune programm lõpeb?

Kuna Eestis on meil alles teine poolaasta scoutereid, siis oleme nendega koos õppinud töö käigus seda, kuidas muuta nende töö meile võimalikult kasulikuks. Teisalt tahame scouteritele pakkuda võimalust tundma õppida telekomimaailma ja selle võimalusi.

Täna oleme kaasanud neid erinevatesse töörühmadesse, kus tegeletakse uute suundade analüüsi ja partnerite otsimisega. Lisaks oleme oluliselt rohkem käinud startup-üritustel nii Eestis kui välismaal, et idufirmad teaksid meie poole pöörduda ja leida koos huvitavaid ideid, mida Eesti turul katsetada.

Scouter saab lihvida oma oskusi, kuidas kirjutada artikleid meie valdkonnast, saab aidata teha erinevaid üritusi, mõtleb välja turundussõnumeid ja suhtleb ka meie Soome tiimiga, et leida sünergiakohti tiimide vahel. Teeme kliendiküsitlusi, testmüüke, analüüsime neid ja võtame nende tulemused kokku.

Eelmised scouterid on tänased Elisa töötajad, see on ka selle programmi üks eesmärke. Kuue kuuga saab scouter selgeks millega me Elisas tegeleme, millised on meie väärtused ja kas ta tahab end Elisaga tulevikus siduda. Teisest küljest saame me vaadata, kas Elisa väärtused ja hoiakud klapivad ja kas meil on pakkuda sobivat kohta oma tööperes.

Milline on olnud suurim praktiline kasu Elisal Startup Scouteritest?

Meie tootejuhid saavad scouterite kaasabil kiiresti turu- ja konkurentsianalüüse. Erinevates töörühmades annavad nad värske pilgu väljaspool telekomimaastikku. Lisaks toovad scouterid ettevõttesse nooruslikku hingamist ning esindavad noorema generatsiooni vaateid ja vajadusi.

Mis aja jooksul muutus ja mida tuli teha teisiti, kui esialgu plaanitud?

Alguses scouterid vaatasid ringi, mis toimub startup-maastikul. Mida teevad teised suured telekommunikatsiooniettevõtted, millised on arengusuunad ja vastavalt sellele otsisid startup´e, kes võiks meile koostööpartneriks sobida. Lisaks oli vaja teha väga palju teavitustööd, et Elisa teeb startup´idega koostööd.

Tänaseks on muutunud ka see, kuidas me startup´e otsime. Töötame vastavalt sellele, millised on Elisa strateegilised suunad. Fookus on rohkem paigas, tänu millele ka tulemused on käegakatsutavamad. Meil on fookusvaldkonnad, kus tegutsevad erinevad töörühmad ja sealt juba valitakse täpsemad valdkonnad, milliseid startup´e kaasame.

Keda Elisa nüüd Startup Scouteriteks otsib? Kes võiksid kandideerida?

Kandideerida võivad kõik julged, ettevõtlikud, iseseisvad, suhtlejad ja algatusvõimelised noored. Praktika ei pea olema seotud koolipraktikaga, see võib olla ka enesearenguks. Põhiline on huvi äri ja tehnoloogia vastu.

Kuna töötame ühtse tiimina ja tegemist on praktikaga, siis alguses hirmutavana tunduvaid tööülesandeid saab ka üheskoos lahendada ja vajadusel abi küsida.

Inimene peab olema särasilmne, tahtma muutuseid ja neile kaasa aitama. Peab julgema väljendada oma arvamust ja seda põhjendada oskama.

Kui paljud välja valitakse ja mis neist edasi saab?

Sügisel loodan oma tiimis näha kahte uut scouterit, kes võtavad selle kuuekuulise teekonna üheskoos ette. Tahan, et nad saaksid Elisast võimalikult palju kogemusi, näha organisatsiooni seest, saada tuttavamaks Eesti startup-maastikuga, kuid piiluda ka üle piiride. Lisaks saab kätt harjutada rahusvahelise koostöö tasandil, kui tuleb suhelda meie Soome kolleegidega.

Loodetavasti saavad nad palju uusi teadmisi, mida saab rakendada nii Elisas kui ka mujal maailmas.

Kandideerida saab läbi videocv, mis on samuti Elisa scouterite enda leitud startup. Kasutame nende keskkonda töövahendina, et otsida sellistele huvitavatele töökohtadele nagu Startup Scouterid inimesi, kes on avatud ja valmis suhtlema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.