Elisa blogi

Täna startis Eesti esimene ärikiirendi loomeettevõtetele

Tänasest, 27. septembrist startis audiovisuaal-valdkonna kiirendi Storytek programm, et aidata koostöös Elisaga kümne nädalaga rahvusvahelisele areenile jõuda ettevõtetel, mis tegelevad digitaalse meelelahutuse, intellektuaalomandi ja tehnoloogiaarendusega.

Samuti aitavad Storytek ja Elisa rahvusvahelisele turule jõuda ettevõtetel, mis tegutsevad sellistes tulevikuvaldkondades nagu liit- ja virtuaalreaalsus, e-sport, andme- ning algoritmiarendus ning uued meelelahutusvormid.

Storyteki esimese kiirendiperioodi mentoriteks on tunnustatud eksperdid kogu maailmast: digitaalse äriarenduse spetsialist Laura Anne Edwards (TED Resident, Google Labs, NASA; USA), produtsent ja müügi ning intellektuaalomandi ekspert Michael Favelle (Odin’s Eye Entertainment; Austraalia), digitaalse meediaäri konsultant Kristen Davis (Cinqc, Google DNI), maailma olulisema kaamera- ning filmitehnoloogia tootja ARRI strateegilise äriarenduse direktor Wolf Bosse, multiplatvorm-produtsent ja Oscari-galat produtseerinud John Heinsen (Bunnygraph Entertainment; USA), meediainnovatsiooniekspert ja investor Guido Van Nispen (Raad Von Kultuur; USA), disainer ja unikaalse MethodKiti looja Ola Möller (Hyper Island;SWE), brändingu- ja disainimentor Julius Talvik (Alphaform; USA), tehisintellekti ja andmekogude ekspert ning Iisraeli sariettevõtja Yosi Taguri jt.

Laura Anne Edwards, mentor, kes on olnud Storyteki ehitamise juures algusest peale, toob välja, et Eesti on sellise initsiatiivi jaoks suurepärane asukoht: „Story + Tech = Storytek. Ootan huviga, mis juhtub siis, kui need kaks võimsat jõudu kohtuvad ja kui Storytek asub aktiivselt tuleviku loova ökosüsteemi kujunemist toetama. Mul on väga hea meel, et saan selles julges projektis kaasa lüüa ning usun, et Eesti – maailma juhtivaid riike tehnoloogiliste uuenduste vallas ja PÖFFi (Pimedate Ööde Filmifestival) kodumaa – on otsekui loodud selleks, et soodustada järgmise põlvkonna loomeinimestele sobiva ökosüsteemi kujundamist.”

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriiski sõnul on Elisa eesmärgiks toetada erilisi ja innovaatilisi meelelahutus-suundasid ja –lahendusi ning neid koos ideede autoritega turule tutvustada. „Storyteki kiirendil on väga suur potentsiaal meelelahutusvaldkonna muutmiseks. Elisa osaleb projektis strateegilise partnerina pakkudes ideede autoritele tehnilisi lahendusi ja võimalust esimesi ideid koheselt ka Eesti suurima erakliendibaasi peal testida,“ rääkis Kertu Kriisk.

10-nädalase programmi raames toetatakse projekte kaasaegsete ärimudelite loomises, brändingus ja tootearenduses ning rahastamise ning intellektuaalomandi kaitse ja arendamise vallas.

Esimeses Storyteki lennus osalevad 8 projekti. Nende seas Cues (UK), VFC (Kanada), & Black & White (Horvaatia), Cabaret Rhizome (Eesti), Fanvestory (Eesti), Forgotten Tastes (Eesti), Gosharework (Eesti), Scope (Eesti).

Storyteki partneriteks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Pimedate Ööde filmifestival, Elisa, PWC.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.