Aitab lülitite klõpsimisest – kasuta nutipirne!

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nutikodu seostub paljudele keerulise ja kuluka kodu ümberehitusega, kus tuleb vedada kaableid, paigaldada “keskjaam” ning siis kõike seda seadistama asuda. Kuid tegelikult saab esimese sammu teha juba üsna lihtsalt – tavaliste pirnide asendamisest nutipirnidega ning tark valgustus on lihtsalt ja odavalt olemas.

Nutipirn maksab küll rohkem, kui tavaline LED-pirn, kuid pakub mugavusi, mis end lõpuks kuhjaga ära tasuvad.

Nutipirn Trust Zigbee ZLED-RGB9 (hind 46,99 eurot) on juhitav nutiseadmetega – mobiili või tahvliga. Muidugi võid kasutada ka ühilduvat pulti (22,99 eurot). Valida saab 16 miljoni värvi seast ja programmeerida pirni näitama just sulle sobivat valgusrežiimi. Kontoritööks arvutiga või raamatu lugemiseks sobib külmema tooniga valgus, romantiliseks õhtuks aga saad kollast juurde keerata ja tekitada sooja hämara valguse. Heledus on reguleeritav 10% kuni 100% ulatuses.

Pirn ise käib standardsesse E27 soklisse ehk n-ö tavalise lambipirni pessa ja ei vaja seega mingeid lisajuhtmeid ega lisatoidet, samuti pole vaja muretseda võrgu pärast, sest pirn on ühilduv Zigbee koduvõrkudega – näiteks Philips Hue´ga.

Kui kasutad mitmeid pirne, siis Zigbee võrgu omaduste tõttu saab igast uuest pirnist ka leviala laiendaja – nn mesh võrk luuakse kõigist ühendatud seadmetest ja ühest võib võrk edasi ulatuda järgmiseni, ilma et keskne seade ise nii kaugele oma leviga ulatuks.

Keskset seadet aga läheb nutipirni jaoks vaja, sest Zigbee võrk tuleb tekitada ja seadmed peavad keskuse kaudu saama suhelda ka üle võrgu nutiseadmetega. Selleks sobib näiteks kontrolljaam Zigbee Z1 (hind 49,99 eurot). Hiljem saab selle abil oma nutikodu suurema vaevata laiendada, ostes juurde nutivalgusteid või -andureid.

Kaalu kindlasti esimese ostuna näiteks seda komplekti – kaks nutipirni pluss kontrolljaam (119,99 eurot). Siis on juba kõik vajalik kohe olemas, et nutivalgustusega kodus alustada. Hiljem saad vastavalt vajadusele üksikuid pirne ja pulte juurde osta.

Mobiiliäpiga Trust Smart Home (Androidile ja IOS-ile) saad oma nutipirne kas koos või igaüht eraldi seadistada: õhtuks soojema valgusega, hommikuks teravama valgusega, võid pirne sisse ja välja lülitada kindlatel aegadel või vaadata, kas kodust lahkudes jäi mõni valgusti põlema või mitte.

Kõige suurem mugavus aga on kodus olles valguse juhtimine – tõesti, nüüd pole enam vaja diivanilt tõusta tulede sisse- või väljalülitamiseks, sest seinalüliti asemel on kogu maja nutivalguse juhtimine alati sinu käes – nutitelefonis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.