Ehita oma õhulossid päriselt üles – 3D pliiatsiga!

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui 3D printerit pole, aga tahaks midagi lahedat kolmemõõtmeliselt teha, siis ei pea kuhugi laborisse printeriaega laenama, sest 3D pliiatsiga saab igaüks oma ideed õhku valmis joonistada.

3D pliiats töötab nagu 3D printeridki plastmassist toorainega, mis sulatatakse üles ja mis siis tardub üsna kiiresti ära, nii et kui teed joone õhku, siis jääb see sinna kohe ka tahkelt püsima, mitte ei vaju ära.

Alusta lihtsatest geomeetrilistest kujunditest, kui oled alles päris algaja. Proovi püramiidi, kuupi, siis juba Eiffeli torni, silda ja muid keerulisemaid konstruktsioone. Valida saab erinevat tooni toormaterjalide vahel, mis on ABS/PLA plastikust ja 1,75 mm läbimõõduga. Pliiatsi temperatuuri saab reguleerida, et muuta tardumiskiirust. Lisaks temperatuurile saab veel reguleerida ka plastiku väljumiskiirust. OLED ekraanilt saab näha printimiskiirust ja määrata materjali tüüpi, mis hetkel kasutusel.

Mugav ja kerge pliiats töötab USB-laadijaga. Kolmemeetrise kaasasoleva filamenti ehk toormaterjaliga võib ilma pikalt harjutamata kohe üles ehitada näiteks Eiffeli torni, lahedad prillid, auto, Big Beni, kitarri, roboti jne. Mõned õpetused 3D pliiatsiga millegi valmis meisterdamiseks saab alla laadida siit (ZIP-fail, mis sisaldab PDF-formaadis juhendeid).

Selline lõbus 3D pliiats sobib tegelikult nii suurtele kui väikestele – lapsed saavad lahedaid mänguasju ise teha, suured inimesed kuni disaineriteni välja aga visandada kolmemõõtmeliselt oma ideid või teha käepäraseid isetehtud asju, mida kasutada – kasvõi põnevaid prille või pildiraame.

3D pliiats on saadaval Klicki e-poest hinnaga 59,99 eurot, ABS plastikust tooraine ehk filament samuti – siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.