Enne kui midagi juhtub, kindlusta – nüüd saab Klickist seadmetele tõhusa lisakindlustuse

Tavaline garantii on küll hea tootjapoolsete vigade tasuta kõrvaldamiseks, aga mida teha siis, kui näiteks telefon või arvuti katki kukub või niiskusega kokku puutub? Garantii siis enam ei aita, kuid aitab soodne lisakindlustus, mida saab nüüd Klicki ja Salva kindlustuse koostöös. Lisaks saab võtta ka pikendatud garantii, mis kaitseb ka muude tootjapoolsete defektide eest tavalisest kauem.

Igasugused õnnetused seadmetega ongi tavaliselt kolme liiki: katki kukkumine, veekahjustus või elektrikahjustus ülepingest (näiteks kui äike lööb majja). Need moodustavad julgelt 95% kõigist suurtest rikkiminekutest ja lisakindlustus katab selle.

Lisaks katab kindlustus ka tulekahjust, loodusõnnetusest või vandalismist tekkinud kahjud. Vargus, röövimine ja ärakaotamine seda tüüpi kindlustuse alla aga ei käi. Samuti väiksemad kriimustused, mis ei sega toote kasutamist, pole veel kindlustusjuhtumiks.

Kuidas see toimib?

Kõik algab juba seadme ostmisest. Siis tuleb sõlmida ka kindlustus, hiljem seda teha ei saa, mis on ka igati loogiline. Kes siis ikka võtab vastu kindlustustaotlusi, kui seade on juba näiteks katki kukkunud?

Kindlustus maksab ühekordse summa ja pole nagu elu- või kodukindlustus, mida peabki jääma iga kuu maksma. Kui ühekordne tasu on makstud, tuleb õnnetuse korral pöörduda uuesti Klicki esindusse ja maksta ka omavastutus. Ülejäänu korvabki kindlustus. Täpsemate tingimuste kohta saab lugeda Salva Kindlustuse lehelt.

Kui aga tellida lisagarantii, siis saab tootjapoolse defekti kõrvaldamise tasuta ka peale ametliku garantiiaja lõppu – pikenenud garantiiaja jooksul. Kui telefoni maha pillad, siis on see kindlustusjuhtum, kui aga tootjapoolse defektiga emaplaat läheb katki hiljem, kui ametlik garantii kestab, siis kuulub see pikendatud garantii alla. Sel juhul omavastutust pole, maksad vaid alguses toodet ostes garantii pikendamise eest.

Mõned näited

Kõige paremini saab tingimused selgeks paari näitega.

Kui näiteks laps lõhkus kogemata mängides sülearvuti ekraani, sülearvuti ostuhind oli 399,99 eurot ja lisaks oli klient ostnud 24-kuulise seadmekindlustuse, mis maksis 50 eurot, siis nüüd tuleb maksta mitte kogu ekraanivahetuse kulu, mis on palju kallim, vaid ainult omavastutus 50 eurot. Ülejäänu katab kindlustus.

Lisagarantiiga aga saab tasuta paranduse, kui näiteks arvuti emaplaadi tootjapoolne defekt avaldub kaks aastat ja kaks kuud peale arvuti ostmist, tavaline kaheaastane garantii on läbi, aga lisagarantii samas veel kehtib. Arvuti ostuhind oli 999,99 eurot ning lisagarantii veel 12 kuuks maksis 47,50 eurot. Remondi eest midagi lisaks maksma niimoodi ei pea.

Salva Kindlustuse andmetel sõlmitakse kindlustusi rohkem mobiilsetele seadmetele, kuna risk, et juhtub õnnetus, on nendega suurem. Samuti on kindlustus väga populaarne, kui toode ostetakse lapsele. Kõige rohkem kindlustatakse telefone, nutikellasid, tahvelarvuteid, sülearvuteid ja telereid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.