Forever Siva ST-100: see SIM-kaardiga nutikell aitab eakatel ühenduses olla

Nutikellal on peale trenni ja aktiivsuse jälgimise veel üks oluline funktsioon – see aitab olla teistega ühenduses ja teavitusi saada. Forever Siva ST-100 (hind 69,99 eurot) on kasulik mitte ainult sõnumeid saades, vaid ka saates, sest sel on sees SIM-kaardi pesa. Nii võib randmeseadet kasutada kas või telefoni asendajana ning see aitab abi kutsuda, kui midagi peaks juhtuma.

1,47-tollise värvilise puuteekraaniga ning kandilise sihverplaadiga nutikell oskab kõnesid teha ja isegi videopilti näidata kõne ajal, saata saab fotosid, mõõta päeva jooksul tehtud samme ja läbitud kilomeetreid, öösel aga mõõdab nutikas seade une kvaliteeti.

Eakate jaoks on olemas eraldi SOS-nupp, millega saab näiteks kukkudes abi kutsuda. Kukkumisandur võib ka automaatselt ette salvestatud kontaktidele teate saata, kui omanik ise pärast kukkumist midagi ei tee.

Määrata saab teavitusi, et olulised asjad meelest ei läheks: nii sõpradega kohtumiste kui arstivisiitide kohta.

Oluline näit, mida see seade veel mõõdab, on vererõhk. Vererõhumonitor jälgib vereringet ning aitab seda tihti mõõta. Eriti oluline on see kõrgvererõhutõve põdejatele.

GPS-iga kellale on võimalik määrata äpist tsoone, mis on turvalised. Teised pereliikmed saavad siis teate, kui kellaomanik sellest turvatsoonist väljapoole satub. Kui vaja kadunud inimene üles otsida, jagab kell pereliikmetele tema asukohta.

Lisaks pulsisagedusele ja vere hapnikusisaldusele mõõdab randmeseade veel ka naha temperatuuri. See pole küll nii täpne kui kraadiklaas, aga temperatuuri muutus annab siiski vajalikku infot terviseseisundi kohta.

Kell töötab võrgus iseseisvalt, aga teised pereliikmed saavad kellakandjaga ühenduses olla vastava äpi abil, mis on saadaval nii iOS-i kui Androidiga telefonidele. Selle nutiseadme SIM-kaardi jaoks on mõistlik võtta vähese andmesidega pakett, sest seade vajab teadete ja asukoha edastamiseks mobiilset internetti.

Muidugi sobib Forever Siva ST-100 ka lastele, sest neilgi on üsna samu funktsioone vaja. lapsevanemad aga saavad kellaomanikku jälgida, talle sõnumeid saata ning kõnesid teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.