Garmini aktiivsusmonitor meelitab lapsed liikuma ja pakub preemiat

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui lapsed ja noored ei taha liikuma hakata ja välja minna, vaid eelistavad nutiseadmetes istuda, siis tuleb läheneda neile teistmoodi. Üks võimalus on läheneda nutiseadmega, mis käib randmele ja pakub preemiat, kui liikuma hakkad. Võib-olla ongi just see murelike lapsevanemate viimane päästerõngas?

Garmin Vivofit Jr 2 (hind 89,99 eurot) on välimuselt noortepärane, värvilise ekraaniga, mõõdab samme ja uneaktiivsust, nagu enamus teisigi aktiivsusmonitore-pulsikelli. Veekindel on samuti. Kuid tehnilistes andmetes leidub üks haruldane rida: aku kestab kuni üks aasta.

Kuidas see on võimalik? Põhjuseks on see, et nutikellal pole akut kurnavaid lisafunktsioone nagu pidev telefoniga suhtlemine, GPS, pulsi mõõtmine ja suur ekraan. Aku säästmise huvides on energia-aplatest lisanditest loobutud, kuid sellest hoolimata on Garmini kellal värviline ekraan ja Bluetoothi kaudu ühendus nutitelefoniga.

Värviline 88×88 piksline ekraan võib olla kogu aeg sees ja pilti näidata, sest tegemist on vaid mõned aastad vana MIP tehnoloogiaga ehk “Memory in Pixel” ekraaniga, mis tarbib ülivähe energiat ning on nagu e-lugerite e-paberist ekraan, kuid värviline. See lubabki aasta otsa ühe patareiga hakkama saada.

Mitmete erinevat tüüpi Marveli filmidest pärit teemadega kellad sobivad nii poistele kui tüdrukutele. Aktiivsuse jälgimine on tehtud mänguliseks – selleks, et jõuda järgmisele tasemele, tuleb mingi eesmärk saavutada, näiteks olla päevas 60 minutit aktiivne või käia 10 000 sammu.

Kella äpil (Androidile või iPhone´ile) on ka hulk stoppereid, mida saab kasutada erinevateks igapäevasteks tegevusteks – näiteks hambapesuks, nutitelefonis olemiseks, laua taga istumiseks jne. Kui aeg täis, annab kell sellest märku.

Väikeste sportlike ülesannetega saavad kahe kella omanikud näiteks omavahel võistelda ning saada punkte selle eest, kui ollakse teisest parem. Vanemad võivad samuti kellakandjale aktiivsust ärgitavaid ülesandeid anda.

Näiteks võib teha vajaminevate tegevuste nimekirja, mida kella mobiiliäpist jälgida: vaadata, kas kõik asjad on kooli jaoks kotti pakitud ja kas kõik kodutööd on tehtud.

Mida siis aktiivsuse eest preemiaks pakutakse? Siingi on lapsevanematel sõna sekka öelda. Võib premeerida kinopileti, arvutis olemise lisa-aja, õhtuse filmivaatamise või millegi muuga, kui mõni eesmärk on täidetud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.