Klicki 1000 soovitust

iPhone 13 on kohe kohal! 5 põhjust, miks peaksid selle endale kindlasti võtma

Apple esitles sel sügisel oma uue põlvkonna iPhone´i ja taas on enam kui üks põhjus, miks võiks just selle telefoni endale soetada. Pealegi on mudeleid olemas igale maitsele – alates käepärasest kompaktsest minist kuni kõige võimekama Pro Max´ini. Eestisse peaksid Apple´i nutitelefonid jõudma 2-6 nädala jooksul.

iPhone 13 seeria soodsaima mudeli iPhone 13 mini 128 GB hind algab 819 eurost ja kalleim ning kõige võimsam iPhone 13 Pro Max 1 TB maksab 1859 eurot, kuid nende kahe vahele jääb veel 12 telefoni, mille seast leiab kindlasti kõige sobivama. Uus seeria pakub mitmeid uuendusi nii neile, kes tahavad iPhone´i kasutama hakata kui ka neile, kel plaanis oma vanemat iPhone´i mudelit uuendada.

1. Uued kaamerad

Apple´i telefoni esikaameral on oluline funktsioon lisaks heade selfie´de tegemisele ka näotuvastus. Face ID on üks parimatest, millega saab lihtsalt telefoni enda näo ette tõstes selle lahti lukustada ja kasutama hakata. Seda isegi siis, kui võtad prillid eest või kannad maski (siis on vaja täiendavaks tuvastuseks Apple´i kella). Lisaks sissepääsule telefoni lubab Face ID minna ka lukustatud programmidesse ning Apple Pay makseid autentida.

12 MP kaamera teeb ka häid selfie fotosid, olles sama kvaliteetne, kui tagaküljel asuvad kaamerad.

Tagaküljelt leiab iPhone 13 ja iPhone 13 mini mudelil kaks 12 MP kaamerat, millest ühel on lainurk- ja teisel ülilainurkobjektiiv.

Kuigi need kaks telefoni teleobjektiivi ei paku, teevad tagakaamerad siiski kuni 2x optilist ja kuni 5x digitaalset suurendust. iPhone 13 Pro ja Pro Max aga pakuvad lisaks kolmandat tagakaamerat, mis on telefoto võimekusega (77 mm objektiiv, 3x optiline suurendus). Samuti on Pro-mudelitel makrofoto ja ProRes video võimalus.

2. Uued värvid

Uute iPhone´idega saab endiselt valida ka seniste värvitoonide vahel, kuid täiesti värsked toonid on iPhone 13 ja iPhone 13 mini puhul roosakas ning Pro-mudelitel nn Starlight (“hõbekuldne”). Punase ja sinise toonid on samuti veidi muutunud.

3. Kiireim protsessor

Apple´i A15 Bionic on spetsiaalselt väljatöötatud uus protsessor, mida peetakse mobiilimaailmas kiireimaks ja mis annab uuele põlvkonnale eelise eriti just graafika kiiruses. Pro-mudelid on 50 protsenti kiirema graafikaga, iPhone 13 ja mini aga 15 protsenti nobedamad. “Toorest” arvutusvõimsust on iPhone 13 ja mini mudelitel 10 protsenti enam ja Pro-mudelitel 18 protsenti, kuna neil on ka rohkem tuumasid. Võrdlus käib nagu ikka iPhone´i 12. ehk eelmise põlvkonnaga.

4. Väiksem “kulm”

Tehnoloogia on vahepeal edasi arenenud ja enam pole esikaamera ning sensorite jaoks vaja hõivata nii suurt ekraanipinda. “Kulm” ehk sälk ekraani ülaservas, milles asuvad andurid ja lisad, võtab nüüd silmnähtavalt vähem ruumi ning selle võrra jääb enam ekraanipinda äppide ja piltide-videote jaoks.

5. Pikem akuaeg

Suurema aku ja energiasäästlikuma A15 kiibi tõttu on akuaeg uutel iPhone 13 mudelitel pikem. iPhone 13 mini pakub näiteks kuni 1,5 tundu pikemat tööaega ühe laadimisega ja iPhone 13 2,5 tundi võrreldes iPhone 12-ga (vastavalt 17 ja 19 tundi). iPhone 13 Pro kestab 22 tundi ja iPhone Pro Max 28 tundi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.