Kolm head uut toodet Razerilt mänguri töölauale: klaviatuur, hiir ja kõrvaklapid

Mänguri töövahenditeks arvuti taga on hea (mehaaniline) klaviatuur, täpne arvutihiir ja mikrofoniga kõrvaklapid, mis annavad mängus teada igast väiksemastki krõpsust, lubades samal ajal mängukaaslastega suhelda. Kolm sellist uut seadet ongi nüüd Razerilt saadaval.

Mänguriklaviatuur Razer BlackWidow V4 Pro (hind 269,99 eurot) on klahvistik, mida tavaliseks kontoritööks ei osteta. See on ikkagi mõeldud spetsiaalselt mängimiseks, kuigi Wordi dokumente saab ka muidugi efektselt RGB-taustvalgustuse saatel pikema klahvikäiguga sisse lüüa, kui vaja.

Mängurile on valikus kas USA või Rootsi (SWE) paigutusega mudelid roheliste (Green) või kollaste (Yellow) klahvimehhanismidega. Pööratav nupp vasakul pole helivaljuse jaoks, vaid sellest saad valida erinevate funktsioonide vahel.

Paremal küljel on aga näpuga veeretatav rullik, millele saad määrata mõne ülesande, mida mängus kõige rohkem vaja. Hea on sellele nupule anda mõni selline funktsioon, mida tihti ja kiirelt vajad, sest nupu pööramine on alati palju lihtsam, kui mingi liuguri ekraanilt taga ajamine. Lisaks on veel olemas kaheksa programmeeritavat lisanuppu.

Kas valida kollane või roheline nupumehhanism? Valiku tegemine on lihtne, kui tead täpselt, mida tahad. Roheline lüliti on lineaarne ja sobib täpseks käivitamiseks koos klõpsuva puutetagasisidega. Kollane lüliti aga kiire ja sujuva vajutusega ning palju vaiksem, ilma valju klõpsuta.

Taustvalgustus ja klahvivalgustus on muidugi programmeeritavad ning sellega saab kaasa aidata näiteks sellele, et valgusest on juba näha, mis funktsioon parajasti aktiivne on.

Pikema mänguseansi jaoks aitab pehme nahkne randmetugi, mis on kogu klaviatuuri laiuses ja piisavalt suur, et käelaba sinna peale rahulikult puhkama mahuks.

Arvutiga ühendatakse BlackWidow V4 Pro USB kaabliga. Reageerimiskiirus on klahvistikul 8000 korda sekundis, mis on igati mänguriklaviatuuri tipptasemel ning tagab eelise, võites mängijale olulisi mikrosekundeid kõige kiirematel hetkedel.

Mängurihiir Razer DeathAdder V3 Pro (hind 143,99 eurot) on pealtnäha nagu üks tavaline juhtmeta hiir, kuid seda tõesti ainult pealiskaudselt peale vaadates.

Kasutades on olukord hoopis teine. Mudel on mõeldud mängimiseks, ehkki ka palju muid töid saab hea kiire hiirega paremini ära teha alates veebis surfamisest kuni fototöötluse ja videote monteerimiseni.

Kuid põhirõhk on muidugi mängul – selleks on DeathAdder V3 Pro varustatud 4000 Hz värskendussagedusega spetsiaalse juhtmevaba adapteriga, mis reageerib, nagu oleks hiir ülikiire kaabli otsas. Mugavuse ja liikuvuse parandamiseks on kaalust kadunud 25 protsenti võrreldes eelmise põlvkonnaga ning keskmise ja suurema käe jaoks on väliskuju ergonoomilisemaks tehtud.

Tootja andmetel on sel mudelil maailma kõige täpsem optiline andur, 30 tuhat punkti tollile. Seega võib hiire seadistada nii, et see liigub laual väga vähe, kuid katab sellegipoolest kogu ekraani.

Seade suudab väga täpselt end kalibreerida erinevatel pindadel töötama, nii et võid ka ilma spetsiaalse hiirematita, kui seda pole käepärast, häid tulemusi saavutada.

Kui tahad käigupealt täpsust muuta, siis selleks on eraldi nupp, mis ilma tarkvara toeta otse hiire sees seadeid muutes viie erineva DPI väärtuse vahel valib vastavalt sellele, mitu korda hiire reageerimistäpsuse nuppu vajutad.

Viimati kasutatud Razer Synapse´i profiil salvestatakse seadme mällu ja seda saab kasutada kus iganes.

Nii nagu klaviatuuril, nii on ka hiirel väga olulised klahvivajutused. Selleks on kolmanda põlvkonna lülitid, mis peavad vastu kuni 90 miljonit klõpsu ja ka topelt-klõpsamise täpsus on suur.

Juhtmevaba hiir kestab ühe laadimisega 90 tundi, laadida saab USB kaablist ning samal ajal edasi kasutada. Juhtmevaba ühendus on mängurihiirele omaselt ülikiire ja väikese viitega, kasutada saab vaheldumisi mitme seadmega – sidumise info jääb hiire mällu alles ning ümberlülitamine käib vaid nupuvajutusega.

Lisaks hiirele ja klaviatuurile on iga mänguri jaoks olulised ka kõrvaklapid. Uus mudel Razer Blackshark V2 Pro (251,99 eurot) on mugavalt juhtmevaba, suurte 50-millimeetrise läbimõõduga kõlarielementidega, mis edastavad hästi nii kõrgeid kui madalaid sagedusi tänu spetsiaalsele membraani ja magnetite ehitusele ning kardioidmikrofoniga, mis võtab eriti selgelt vastu sinu enda häält, kuid jätab tahaplaanile hästi summutatud taustahääled. Sina aga kuuled teisi paremini tänu spetsiaalsetele tihedatele kõrvapolstritele, mille eesmärgiks on passiivne mürasummutus.

Üks tähtsamaid omadusi kõrvaklappidel on mängu ajal täpse ruumilise heli tunnetamine. Uue põlvkonna ruumilise heliga saab Razeri klappidega täpselt positsioneerida, kust suunast mängus oluline hääl tuleb ja niimoodi varjatud vaenlase varakult avastada ainuüksi heli järgi. THX mänguprofiilil saab valida kas keskkonnarežiimi võimalikult elutruuks elamuseks või võistlusrežiimi, et parandada ruumitunnetust mängu otsustavates lahingutes.

Klappe saab laadida USB kaablist või kuulata nagu juhtmega kõrvaklappe, ühendades 3,5 mm pistikuga kaabli, mis on kaasas. Mikrofon on painduva varre otsas, seda saab sättida endale kõige mugavamasse asendisse. Küljel on veel suur ja kergesti leitav pöördnupp, millest helivaljust keerata, ilma et peaks kiirel hetkel mängu ajal hakkama nuppu taga otsima. Muud muusika juhtimise nupud on ka kohe seal juures.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.