Razer Basilisk V3 Pro: programmeeri hiir oma käe järgi!

Mänguritele tuttav Razer tuli hiljuti välja oma uue profihiirega mänguritele Basilisk V3 Pro (hind 179,99 eurot, valge mudel 161,99 eurot), millel on ohtralt nuppe ja käepärane kuju. Neid nuppe saab igaüks ise oma äranägemise järgi ümber programmeerida vastavalt sellele, mida parajasti mängid või milliseid programme kasutad.

Tegemist on küll keskmisest kallima hinnaga hiirtega, kuid tootja ise ütleb, et see on ka kõige arenenum ja parem hiiremudel, mis neilt välja tulnud.

Kuigi selle hiirega saab mugavalt teha ka graafikatöid või lihtsalt Exceli tabeleid kerida või veebis surfata, on see kõigepealt ikkagi mõeldud mängimiseks.

Selleks on täpne rullik, millega näiteks relvi vahetada, kiire ja tundlik sensor ning ohtralt nuppe – palju enam, kui mõnel tavalisel hiirel, koguni 11.

Juhtmevaba hiir saab arvutiga ühenduse kas traditsioonilise USB adapter abil, mis pistetakse USB pessa või uue Razer Mouse Dock Pro hiiredoki kaudu, mida müüakse eraldi. Kui kasutad ka Razeri mänguriklaviatuuri, saab sama adapteri külge ühendada ka oma klahvistiku. Peale selle võib muidugi ühendada seadme arvutiga ka Bluetoothi kaudu, kuid see ühendus pole nii kiire.

Hiire mugavust iseloomustab selle käepärane kuju ja isegi raskus – seade püsib kindlalt käes ja liigub täpselt.

Optilised Gen3 lülitid on ülimalt vastupidavad, kestes kuni 90 miljonit vajutust – ilmselt tüdineb mängija enne hiirest ära, kui jõuab selle füüsilise kustumiseni.

Kuid lisaks nuppudele, mille funktsioone saab programmeerida, on sel mudelil ka 13 LED-iga RGB efekt-valgustus. Sedagi saab oma äranägemise järgi seadistada.

Aku kestab 90 tundi, seda saab laadida eraldi laadimisdokis iga kord, kui hiire käest ära paned, seega ei tohiks aku tühjenemise hirmu mängimise ajal kunagi tekkida. Kui dokki pole, käib laadimine USB kaabliga.

Tähtsaim element mängurhiirel on kindlasti sensor, mis on ülimalt täpne ja tundlik. 30K DPI Focus Pro töötab ükskõik millisel pinnal, isegi klaasil.

Lisaks on veel üks hea uudis suurema käega mängijatele. Razer Basilisk V3 Pro on suurem, kui tavalised hiired ja koguni 130 millimeetri pikkuse kerega – seega mahub lahedasti suure käe alla ja ei ole ebamugav nende jaoks, kellele igasugused arvutihiired alati liiga väikeseks kipuvad jääma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.