Klicki 1000 soovitust

Kolm õhukest nutitelefoni, mis on ühtlasi vee- ja tolmukindlad

Kui tavaliselt seostatakse veekindluse ja vastupidavusega robustseid kummise korpusega pakse telefone, siis juba mõnda aega on ka päris tippklassi õhukesed ja elegantsed nutiseadmed veekindlad olnud, nii et ei pea oma kalli investeeringu pärast asjatult kartma.

Siin on kolm sellist telefoni, mis peavad vastu vette kukkumisele ja isegi vee all olemisele, kuid betoonile maandudes võivad siiski puruneda.

Samsung Galaxy S10e – praegu eriti sõbraliku hinnaga

Just äsja tutvustati uusi Samsungi tipptelefone Galaxy S20 seeriast, mis alati tähendab seda, et eelmise põlvkonna seadmed, ilma et need halvemaks oleksid muutunud, kaotavad arvestatava osa oma hinnast. Nii juhtus ka Galaxy S10e mudeliga (499,99 eurot) – see on täielikult veekindel (IP68) ja maksab nüüd 250 eurot vähem kui enne. Sisu on aga endiselt sama hea ja hetkel vägagi tegijate näitajatega: AMOLED ekraan Infinity-O äärtega, mis kaarduvad külgedele, laserlõikega kaamera-auk esiküljel, mitu tagakaamerat (lainurk ja ülilainurk), võimsad esikaamerad (salvestavad ka 4K UHD videot) ning andmeedastuskiirus kuni 2 Gbit/s.

Apple iPhone 8 – ilus ja üleni klaasist veekindel telefon

Apple´i veekindel telefon iPhone 8 (hind 489,99 eurot, tavahinnast 210 eurot soodsam) on üks maailma parimatest kaameratelefonidest, mis pakub veekindlust IP67 standardile vastavalt. Sellega võib lausa vee alla minna, kuid mitte väga sügavale. Mobiilil on ilus klaasist korpus, mis kannatab hästi vettekukkumist, kuid vältida tuleks kivipindadele maandumist.

A11 Bionic protsessoriga iPhone on kiire ja varustatud kvaliteetse 12 MP tagakaameraga, mis teeb selgeid pilte 28 mm optikaga ning pakub ka optilist pildistabiliseerimist. Esikaamera on selfie´de jaoks ideaalne: 7 MP, näotuvastuse ja HDR-iga.

Huawei P30 Pro – parim kaamerakomplekt veekindlas korpuses

Huawei möödunudaastane tipptelefon P30 Pro (hind 597,99 eurot ehk -302 eurot tavahinnast) sai kohe välja tulles maailma parimaks kaameratelefoniks. Sellel on neli tagakaamerat, millest kahega saab näiteks videot filmida samal ajal nii, et üks kaamerasilm võtab üles kaadri suures plaanis, teine aga panoraamselt. Pärast saad neid klippe kõrvuti vaadata ja valida välja sobiva.

Huawei oli esimeste seas, kes tõi välja nn periskoopobjektiivi, mis peideti horisontaalselt korpuse sisse, et oleks võimalik teleobjektiivi õhukesse mobiili ära mahutada. Nimelt oskab see mudel teha viiekordset optilist suurendust, mis annab hea efekti ka kaugemate asjade pildistamisel.

Põhikaamera on 40 MP, mida toetavad 20 MP lainurgaga sensor, 8 MP teleobjektiiviga sensor ja sügavusinfot analüüsiv TOF 3D kaamera.

Telefonil on IP68 vastupidavusklass, mis tagab täieliku veekindluse igas olukorras.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.