Mitte ainult laadimiseks: juhtmevaba akupank, mis töötab ekraanialusena

Akupankade juhtmevaba laadimise võimalused on väga mugavad teel olles oma nutiseadmete laadimiseks, kuid mõnikord tahaks laadimise ajal telefoni edasi kasutada – näiteks filmi vaadata. Aukey PB-WL02 10000mAh (hind 39,99 eurot) ongi just selline kaks-ühes või isegi kolm-ühes seade, sest laadida saab kahte moodi – nii juhtmevabalt kui juhtmega, lisaks veel ekraanialusena kasutamise võimalus.

Kui seda akupanka lähemalt uurida, siis on juhtmevaba laadimise poolel väljavõetav telefoni nii-öelda riiul, kuhu saab seadme toetada ning tagaküljelt käib lahti jalg, mis akupanga ekraanialuseks muudab. Lisaks filmi vaatamisele võib telefon ju laual püstiasendis laadides olla ka lisaekraaniks, kust sõnumeid lugeda või näiteks ilmateadet vaadata.

Juhtmevaba laadimine toetab enimlevinud Qi standardit, nii et üsna kindlalt võib eeldada, et see akupank laeb kõiki tuntud brändide nutitelefone, -kellasid ja kõrvaklappe, millel on juhtmevaba laadimise võimalus.

Qi laadija tagab näiteks Samsungi telefonidele 10 W võimsusega laadimise, iPhone´ile 7,5 W ja juhtmevaba laadimisega kõrvaklappidele 5 W. Väiksem võimsus tähendab pikemat laadimisaega, aga kui on kiire, saab alati kasutada ka kaabliga ühendust. Nimelt toetab Aukey Qualcommi Quickshare 3.0 kiirlaadimist, millega saab enamuse seda standardit toetavate telefonide aku 35 minutiga 80% ulatuses täis.

Lisaks töötab USB C pesa nii akupanga enda laadimiseks kui ka Power Delivery (PD) väljundina, millega saab iPhone 11 Pro aku 50% täis poole tunniga.

10 000 mAh mahutavusega akust piisab tavaliselt rohkem kui kaheks telefoni laadimiseks ja täis laetud isegi tahvelarvuti (iPad Air 0,9 korda, Samsung Galaxy Note10+ 1,8 korda). Akupank ise laeb end täis 3,5 tunniga, kui kasutusel on 18 W võimsusega PD kiirlaadija.

Akupanga küljel on LED indikaatorid, mis näitavad, kui palju energiat veel järgi on. Lisaks leiab eraldi LED-i, mis näitab juhtmevaba laadimist. Sellega saab alati näha, kas seade on laadimisalusel sobivas asendis ja laeb.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.