Pildi sisse minek: Samsungi nõgus monitor toob sind mängude keskele

Kui tahad saada täiuslikumat mänguelamust või vaadata ülevaatlikult laiasid Exceli tabeleid, nii et numbrid sind ümbritsevad, siis on nõgus monitor ainuõige valik. Sellised pole enam ulmelise hinnaga, vaid täiesti taskukohased igapäevaseks kasutamiseks nii tööl kui puhates.

Samsungi 27-tolline nõgus monitor S27C366 (hind 148,99 eurot) ongi just selline ning hinna poolest vägagi mõistlik ka õpilase koolikuvariks. Sind ümbritsev ekraan aitab paremini keskenduda nii avatud kontoris kui kodus, kus võib olla kõrvalisi häirijaid ning aitab paremini esile tuua kogu infot ekraani äärest ääreni.

Kuvar pole väga suur, 27-tolline ning mahub seega ära ka väiksemasse tuppa ja kitsamale lauale. Samas on 27 tolli piisavalt suur, et kuvada kõike Full HD resolutsiooniga ekraanil selgelt ja suurelt nii mängimise, töö kui kooliasjade jaoks.

Mängimise jaoks toetab see soodne ekraan AMD Radeon FreeSynci, mis hoiab arvuti graafikaraadi ja kuvaripaneeli värskendussageduse sünkroonis. See vähendab vilkumist ja pildimoonutusi kiirelt muutuva videopildi juures.

75 Hz värskendussageduse ja 4 ms reageerimiskiirusega pole küll Samsungi mudel tippmängurite monitoride tasemel, kuid samas parem tavalistest keskmistest kontorimonitoridest. Mängude jaoks on olemas spetsiaalne seadistuste režiim, mille saab mõne nupuvajutusega kiirelt sisse lülitada. Pikalt nõgusa arvutiekraani taga istumiseks leidub silmi kaitsev funktsioon, mis vähendab sinist valgust ja värelust. Energiasäästuks saab samuti menüüst vastava seadistuse sisse lülitada, mis vähendab elektritarvet kümme protsenti.

Üks oluline lisaomadus on sel mudelil veel. Lisaks tavalisele HDMI-le, millega saab ühendada pea kõiki kaasaegseid seadmeid, on kuvaril veel VGA pesa (S-Sub), mida väga paljude kuvarite küljes enam ei kohta. Sellega saad ühendada mõne oma vanema seadme, mis uusimaid ühendusviise ei toeta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.