Klicki 1000 soovitust

Pixel 6 – suurim samm edasi Google´i telefonide ajaloos

Kui mobiilimaailmas on viimasel ajal uute toodete välimuses ja sisus olnud üsna väikesed muutused, siis Google otsustas oma uue Pixel 6 seeriaga astuda veidi pikema sammu kui tavaliselt. Muutusi on nii väljas kui seespool ja võib öelda, et need pole ainult kosmeetilised.

Enne kui uus Google Pixel 6 5G 8+128GB (hind 849,99 eurot, saadaval alates 12. novembrist Klicki poodides kohapeal) kätte haarata, siis tunneb selle juba eemalt ära. Iseloomulik äärest ääreni kaamerakõrgendik tagaküljel on midagi teistsugust. See annab laual olevale telefonile parema aluse kindlalt lebada, sest tavaliselt kipuvad kaamerakõrgendikud olema mobiili ühes nurgas ja ei toeta nii hästi.

Ka sisemuses on toimunud üks oluline muutus, mida esialgu ehk ei märkagi, kuid mis on Pixeli telefoniseeria ajaloos kindlasti märgilise tähendusega. Nimelt valmistas Google esimest korda oma telefoni jaoks ise kiibistiku (muidugi koos partneriga), mitte ei kasutanud “riiulilt” võetavad riistvara. Google Tensor on tehtud Samsungi Exynose kiibistiku põhjal, kuid juurde on arendatud oma tehisintellekti kiirendi ja masinõppetehnoloogiad. Tensor ongi mõeldud ka pildi-info täiendavaks töötlemiseks Pixel 6 senisest suurema sensoriga kaameratest.

Kaamerad nüüd oluliselt paremad

Just kaamerate osas on toimunud järgmine suurem sisemine ja väline muutus. Suur kõrgendik tagaküljel mahutab kaks kaamerat – 50 MP lainurk (25 mm) laserfookuse ja optilise pildistabilisaatoriga ning 12 MP ülilainurk (17 mm, 114˚ vaatenurgaga). Google on oma mobiilikaameraid hoidnud pikalt tunduvalt väiksemate sensoritega, seega on pildistamises kindlasti toimunud suur edasiminek nii kvaliteedis kui kehvades valgusoludes parema tulemuse saavutamisel.

Uus sensor kogub 150% enam valgust kui eelmise põlvkonna mobiilikaamerad, Google´i enda Tensori kiibistik aga töötleb pildi-infot Google´i väljatöötatud võimsate algoritmidega.

Android 12 ainult Pixelis olevate lisadega

Muidugi tuleb uusim telefon välja Google´i uusima operatsioonisüsteemiga Android 12. Pixel 6 pakub lisaks selle platvormi tavalistele uutele omadustele, mis tulevad ka teistesse seadmetesse, midagi päris erilist lisaks. Näiteks saab kasutada Live Translate´i kõne tõlkimiseks. Kui küsid reisil olles kelleltki teed, siis sinu kõrva jõuab selle inimese kõne tõlkena sinu valitud keelde (kahjuks mitte eesti keelde, kuid inglise või mõni muu suurem keel on esindatud).

Samamoodi saab teha ka Google Lensi rakendusega, mida sai ka varem tõlkeks kasutada, kuid nüüd on see täiendatud põhjalikuma toega otse telefoni masinõppe poolt – pildiolev tekst tõlgitakse sulle sobivasse keelde kiirelt ja selgelt.

Kauem kestev aku, parem ekraan

5000 mAh aku kestab enam kui ühe päeva, aku tööea pikendamisele aitab kaasa ka sujuva värskendussagedusega 6,4-tolline Smooth Display ekraan, mis vastavalt sinu tegevustele suurendab ekraani värskendussagedust kuni 120 hertsini (ehk kaadrit sekundis).

Ka telefoni korpus peab sinu käes vastu ilmselt kauem, kui keskmine telefon, sest ekraan on kaitstud Gorilla Glass klaasiga, millel on kuni kaks korda parem kriimustuskindlus kui varasematel Pixeli telefonidel ja korpus vastab IP68 standardi veekindlusele ehk võib sattuda ka lausa vee alla.

Turvalisem, kui ükski teine telefon

Google Pixel 6 on ilmselt kõige turvalisem telefon, sest see on varustatud Titan M2 turvakiibiga ja Google pakub sellele mudelile 5 aastat turvavärskendusi. Seega ei pea ka tulevikus muretsema, et tarkvara jääb mingil hetkel uuendamata. Turvalisus on integreeritud riistvaraga, mis tähendab, et ise saab ühest kohast seadistada kõike, mida soovid kuni kaamerate-mikrofonida eraldi kasutamise lubamiseni äppidele ja muidugi saab ka kogu sisu ära krüpteerida ning kaitsta oma isiklikku infot.

Pixeli telefonid on turul olnud juba 2016. aastast, kuid Pixel 6 seeriat (lisaks on välja tulnud ka Pro mudel) peetakse selles sarjas kõige suuremaks uuenduseks üldse. E-poest saab Pixel 6 juba tellida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.