Klicki 1000 soovitust

Polaroidpilt on uuel kujul tagasi – vinge alternatiiv tavalisele digikaamerale

Digitaalsete kaamerate saabumisega suurenes tohutult inimeste poolt tehtud piltide arv. Fotosid tehakse palju, tehakse igaks juhuks, varuga. Kahjuks on sellest nende piltide sentimentaalne väärtus kahanenud kohati olematuks. Kuid on üks võimalus, kuidas iga klõps jälle unikaalseks ja eriliseks muuta.

Õigemini on selle jaoks olemas teatud sorti kaamerad. Kui tavalise digikaameraga vajutatakse tihti nupule, käib katiku klõps ning peale Facebooki või Instagrami laadimist need võtted unustatakse, siis kõige lihtsamaks lahenduseks klõpsule väärtust anda on see kohe paberil kordumatuna välja trükkida. Kunagi Polaroidi poolt kuulsaks tehtud kohe ilmutav tehnoloogia on nüüd, digiajastul saanud uue hingamise.

Seletamaks, miks see on nii hea lahendus, on kõige parem tuua mõned näited.

Näiteks pulmapeol on sadu külalisi ning pidu tihti üsna pöörane. Tellitud on fotograaf, kes teeb ilupilte ja see on loomulikult vajalik. Kahjuks tehakse väga suur osa pilte telefonidega ning kõige ehedamat emotsiooni on neist võimatu pärast taastada.

Polaroidi sarnane kaamera ei maksa aga palju ning selle saab lasta rahva sekka käest kätte liikuma. Inimesed teevad ise peost pilti. Kuna klõpsude arv on sellise kaameraga mõnevõrra loetud, ei ole karta,  et tehakse liiga palju pilte. Pildid saab pärast kokku koguda ning panna albumisse, ära raamida või paljundada.

Teine näide on sünnipäevad, kuhu tuleb sugulasi, keda võib-olla korra aastas näeb. Samuti on äärmiselt mõnus teha pilte, mida saab kohe kaugele sugulasele edasi kinkida ning niimoodi aastast aastasse, pidades albumit sõpradest ja laste kasvamisest.

Loomulikult on võimalik siiani ka tavalisi digipilte lasta välja trükkida Klicki piltide trükkimise teenuse kaudu, mis on hea lahendus kvaliteetsete piltide väärtuse kasvatamiseks ajas.

Polaroid-tüüpi kaamerad annavad aga võimaluse ka paaritunnise ürituse järgselt anda igaühele kohe kaasa personaalse mälestuspildi või laduda need kohe enda albumisse.

Ka tänapäeval on polaroid-tüüpi kaamerad sellise mõjuga, mis panevad nii laste, noorte kui vanade loovuse tööle. Näiteks Klicki poes olevad Fujifilmi Instax-seeria pildiaparaadid teevad moodalt Instagrami-stiilis ruudukujulisi pilte (Instax Wide aga kaks korda laiemaid), neil on selfie-peegel, tumeduse-heleduse regulaator ja tehtud pilte saab kohe kõigile näidata ning jagada. Iga pilt on unikaalne ja kordumatu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.