Roborock S7 MaxV Ultra koristab rohkem ja vajab hoopis vähem tähelepanu

Kodumasinatega on mõnikord huvitav tegutseda, aga selline tüütu asi nagu tolmuimemine ja põranda mopiga puhastamine kuigi tihti põnevust ei paku. Isegi roboti väikese tolmuanuma ja vedelikumahutiga pidev jändamine iga koristuse järel on liig, kuigi suure puhastustöö teeb masin ise ära. Roborockil on üks veelgi hooldusvabam mudel, mis ei taha rohkem kui pooleteise kuu jooksul mitte mingit tähelepanu ning isegi täieliku ignoreerimise peale katki ei lähe.

Roborock S7 MaxV Ultra (hind 1419 eurot) on koos puhastusjaamaga, mis lisaks aku laadimisele teeb ära kõik muud tööd, millega tavaliste robotite puhul inimesed pidid tegelema: puhastab, täidab veepaagi, peseb mopialust ja tühjendab tolmukasti jaama enda suuremasse mahutisse.

Isepuhastava disaini abiga puhastatakse ka puhastusjaama ennast iga kord, kui robot hooldust vajab. Hooldusvabalt saab kodumasinat pidada kuni seitse nädalat, enne kui inimene peab sekkuma ja ühe liigutuse tegema – tolmukonteineri sisu prügikasti tühjaks koputama (või vett juurde lisama).

Masin saab hakkama üsna musta põrandaga, kuna imemisvõimsus on kuni 5100 Pa. Uue põlvkonna tehisintellekt ja hulk andureid kaardistavad ise korteri või maja, määravad puhastusprogrammi ja koristavad siis, kui vaja või kui inimene suunab puhastamisele vajalikku kohta.

Kui paljud koduloomade või lastega pered pelgavad robottolmuimejat pidevalt maas vedelevate asjade pärast, siis see mudel saab aru, kus midagi laokil on ja ei söö sokke või ei määri koera pahandust tubadesse laiali. Lisaks 3D skannimisele kasutatakse närvivõrgualgoritme, mis oskab kõik nähtavad objektid isegi kehvema valgusega ära tuvastada ning neist mööda hiilida.

Lisaks võib niikuinii toas ringi kulgev puhastaja töötada ka kahepoolse sidega värvilise valvekaamerana – eemalt mobiiliäpist näeb, mis kodus toimub ning sisseehitatud mikrofoniga nüüd uue mudeliga ka kuuleb. Ise saab ka oma mobiilist rääkida, tolmuimeja kõlar mängib teate toas valjult ette.

Lisaks niiskele mopile ja kuivale tolmuimemisele eemaldab masin tõrksamat mustust veel kiire vibreerimisega, mis hõõrub puhtaks eriti määrdunud paigad.

Täiustatud on ka laadimist, mis aitab kiirlaadijaga aku täis saada 30 protsenti kiiremini.

Koristamine käib samuti kiiremini tänu sellele, et masin oskab moppi üles tõsta, kui jõuab pehmele vaibale. Siis ei pea enam mitu korda sõitma, vaid iga põrandapinda puhastatakse ühe sõiduga vastavalt pinna omadustele.

Amazon Alexa, Google Home´i ja Apple Siri abiga võib robottolmuimejat juhtida ka häälkäsklustega.

Ühe laadimisega töötab seade 180 minutit, aku laadimiseks kulub 240 minutit. Kolme tunniga võib ära koristada üsna hiiglasliku eramaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.